Przedszkole Motylek Kronso » Wycieczka do Jasła
Wycieczka do Jasła

Często spacerując w pobliżu przedszkola dzieci z oddziału na ulicy Grodzkiej mają okazję zobaczyć przejeżdżający pociąg. Czasem zielony, czasem czerwony, zdarza się również i żółty. A gdyby tak udać się na wycieczkę takim pociągiem? 28 sierpnia wszystkie przedszkolaki miały taką możliwość, gdyż zorganizowana została wycieczka do Jasła. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna z nich jechała pociągiem w kierunku Jasła, a z powrotem wracała autokarem. Druga natomiast do miasta udała się pojazdem na czterech kołach, a drogę powrotną spędziła w pociągu. Kiedy najmłodsi dotarli na miejsce, spotkali się z bardzo sympatycznymi funkcjonariuszami straży kolejowej. Jeden z nich opowiedział krótko na czym polega ich praca, a później każdy chętny przedszkolak mógł przymierzyć kask i specjalną kamizelkę. Następnie dzieci wraz z opiekunami udali się do Muzeum Lizaka, gdzie poznały krótką historię słodyczy, zobaczyły stare maszyny, produkujące niegdyś łakocie, a także wzięły udział we wspólnym wytwarzaniu lizaków. Każdy dostał kolorowy pasek, z którego mógł uformować sobie dowolny kształt lizaka. Dzieci poznały również różne rodzaje cukrów, słodzików, a także aromatów i barwników, jakie dodaje się do współcześnie produkowanych słodyczy. Po tak ciekawym zwiedzaniu przedszkolakom zaczęło trochę burczeć w brzuszkach, ale i na to znalazł się sposób. Niedaleko Muzeum Lizaka mieści się pizzeria, w której własnoręcznie można wykonać pyszną pizzę. Dzieci od razu zabrały się do pracy. Najpierw szybciutko ozdobiły flamastrami pudełko, a później wkładały do niego przygotowaną przez siebie pizzę. Do wyboru było wiele dodatków oraz składników i każdy mógł przygotować obiad odpowiedni dla swojego brzuszka. Chwila czekania aż pizza się upiecze i jest pyszny obiad. W międzyczasie dzieci miały również okazję spędzić miłe chwile w kąciku zabaw. Szkoda, że czas mija tak szybko i już trzeba wracać do przedszkola. Ale kto wie… może kiedyś znów uda się przyjechać do Jasła i odwiedzić te wyjątkowe miejsca. Mamy taką ogromną nadzieję.