Aktualności | Przedszkole Motylek - Krosno
Aktualności

Najbliższe plany

A już niedługo w naszym przedszkolu:   

 • 16.11. – mobilna filharmonia 
 • 29.11. – „100 na 100-lecie niepodległości” – przedstawienie dla Rodziców w Szkole Muzycznej 

Czytanie bajek „Rodzice – Dzieciom”

Od zawsze wiadomo, że książki rozwijają wyobraźnię i robią to bez względu na wiek czytelnika. Jesienią, nasze przedszkole zaprosiło chętnych rodziców do wzięcia udziału we wspólnym czytaniu bajek, wierszy i opowiadań. Książkę można było przynieść z domu lub wybrać jakąś pozycję spośród znajdujących się w placówce. Przygody ulubionych zwierząt, postaci, a nawet przedmiotów okazały się bardzo ciekawe, inspirujące i zachęcające do dalszego zgłębiania treści bajek. Każde spotkanie z rodzicami wzbudziło w przedszkolakach pozytywne emocje, a możliwość wspólnie spędzonego czasu pozwoliła na przeżycie niezapomnianej przygody. Serdecznie dziękujemy wszystkim chętnym rodzicom za możliwość spotkania, za ciekawe opowiadania, za życzliwość i za czas, będący inwestycją
w rozwój młodego pokolenia.

Wizyta w Aptece

26 września obchodzony jest jako Dzień Aptekarza.

W związku z tym dzieci z przedszkola przy ulicy Grodzkiej, 4 i 5 października wybrały się do pobliskiej apteki „Alba”, zaś dzieci z przedszkola przy ulicy Korczyńskiej odwiedziły aptekę „Millenium” 24 października.

Celem wycieczki było poznanie kulis pracy aptekarzy i zapoznanie się z wyglądem apteki – zarówno z częścią główną, jak i z zapleczem. Już od wejścia panie przywitały nas bardzo serdecznie i zaprosiły do przejścia w głąb placówki, by nie przeszkadzać osobom, przychodzącym zrobić tu zakupy. Dzieci miały okazję posłuchać na czym polega praca aptekarza. Mogły także wejść do pomieszczeń, gdzie przyjmowane są leki oraz tam, gdzie są przechowywane. Zobaczyły również w jaki sposób są one układane w pomieszczeniu głównym i dowiedziały się, że ich ułożenie na półkach nie jest wcale przypadkowe. Panie pokazały nam, w jaki sposób wykonuje się maści tzw. robione, wykorzystując do tego celu specjalną maszynę, pokazały i wytłumaczyły co to jest recepta i jak ją można zrealizować oraz zwróciły uwagę na to, że dzieci nie mogą same zażywać leków, lecz pod kontrolą dorosłych. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć biały fartuch farmaceuty, a chętni mogli go nawet przymierzyć i poczuć się jak prawdziwy magister farmacji. Przedszkolaki dowiedziały się, że uzyskanie tego zawodu to długie lata nauki, a praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna.

Pod koniec naszej aptekarskiej przygody wdzięczne przedszkolaki podziękowały paniom za oprowadzenie i wręczyły własnoręcznie wykonany, drobny upominek. Panie, również dziękując dzieciom za wizytę, podarowały im małe prezenty. Z uśmiechem opuściliśmy aptekę, mając nadzieję, że uda się wrócić tu za rok.

„Święto Lasu” – 40 lat Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

 

28 września na krośnieńskim rynku wielkie święto! Święto Lasu! Nasze przedszkolaki z ochotą udały się tam, by wziąć udział w leśnym pikniku edukacyjnym organizowanym przez Nadleśnictwa z całego Podkarpacia. Dzieci, zarówno z oddziału na ulicy Korczyńskiej, jak i Grodzkiej miały okazję podziwiać prezentacje obrazujące główne funkcje lasu, jego uroki oraz ukazujące pracę leśnika. Z zaciekawieniem oglądały wystawy przyrodnicze z wybranymi roślinami i zwierzętami, słuchały o zwyczajach leśnych mieszkańców, a także uczyły się rozpoznawać niektóre gatunki grzybów. Z chęcią brały udział w przygotowanych dla nich zabawach, wśród których można było doprowadzić na planszy zwierzątko do jego domku i odcisnąć na piasku ślad wybranego zwierzęcia, tworząc tzw. tropy. Na rynku zaparkował niespotykany Food Truck, w którym serwowano pyszne wyroby z dziczyzny. Dzieci miały także okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał pyszną krówkę i breloczek z obrazkiem leśnego zwierzątka. Choć nieco zmęczeni, wróciliśmy do przedszkola
z uśmiechem, bo udało nam się uczestniczyć w ciekawym i niecodziennym wydarzeniu, jakim jest Święto Lasu.

„Wyraźni na drodze”

 

„Na chodniku przystań bokiem,

Popatrz w lewo bystrym okiem,

Skieruj w prawo wzrok sokoli,

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna, więc swobodnie

mogą przez nią przejść przechodnie”

Już od najmłodszych lat trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo i znać podstawowe przepisy ruchu drogowego. Dzieci z naszego przedszkola wzięły więc chętnie udział w akcji organizowanej przez Disney Junior oraz Fundację „Marsz Zebry” w zajęciach pod hasłem „Wyraźni na drodze”, które odbyły się 25.09. Dzięki nim dowiedziały się, jak każdy z nas może dbać o własne bezpieczeństwo na drodze, jakich zasad należy przestrzegać, będąc pieszym i o czym mówią nam niektóre znaki drogowe. Od dziś wiemy, na jakim świetle można przechodzić przez jezdnię, i że należy to robić w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, tj. na przejściu dla pieszych. Wiemy również, do czego służą odblaski
i obserwowaliśmy jak odbijają światło. Całą wiedzę zdobywaliśmy w radosnej atmosferze zabawy, a pod koniec zajęć każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną sygnalizatora świetlnego.

„Piękna nasza Polska cała”

Każdy z nas wie, że nasza ojczyzna jest wyjątkowa i pełna pięknych miejsc. Aby przekonać się o tym na własne oczy, nasze przedszkolaki wraz z opiekunami postanowiły wziąć udział w wymianie pocztówkowej z innymi przedszkolami, znajdującymi się w różnych zakątkach Polski. Każda z grup zakupiła więc pocztówki, ukazujące uroki Krosna i wraz z paniami oraz panami zadedykowały je wybranym przedszkolom ze wszystkich województw. Kartki zostały ozdobione niepowtarzalnymi rysunkami, wykonanymi przez najmłodszych i kolorowymi naklejkami. Następnie każda z nich została włożona do koperty z adresem i starannie zaklejona. Nie wystarczy jednak tylko napisać pozdrowienia, ale trzeba je przede wszystkim wysłać, więc nasze przedszkolaki zorganizowały wycieczkę na Pocztę mieszczącą się na ul. Wojska Polskiego. Dzieci z grupy „Biedronki”, „Jeżyki” i „Żuczki” udały się tam 18.09, a „Mróweczki” oraz „Żabki” odwiedziły Urząd Pocztowy 26.09. „Motylki” i „Pszczółki” z ulicy Korczyńskiej wybrały się na pocztę 12.10. Po wejściu do budynku, dzieci zakupiły pocztowe znaczki i z niewielką pomocą opiekunów przykleiły je na koperty. Później, miło się żegnając z pracującymi tam paniami udały się w kierunku skrzynki na listy, by wysłać ważną korespondencję. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekujemy pocztówek z wszystkich stron Polski – naszej pięknej Ojczyzny.

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15.09 i jest to święto kreatywności, zabawy oraz odwagi najmłodszych. Tego dnia na całym świecie uczniowie, nauczyciele i pracownicy instytucji kultury organizują wiele działań, które pomagają odkrywać dzieciom ich umiejętności i mocne strony. Motywem przewodnim jest kropka.

W przedszkolu przy ulicy Korczyńskiej Dzień Kropki obchodziliśmy 19.09. Na początku zajęć dzieci ze starszej grupy otrzymały kotyliony z napisem tego święta, po czym obejrzały bajkę pt. „Kropka”. Zaś dzieci z młodszej grupy miały okazję posłuchać opowiadania ilustrowanego pacynkami również o tym samym tytule. Następnie dzieci rozmawiały
o głównej bohaterce i jej przygodach. „Motylki” na dużym brystolu z pomocą pani zapisywały swoje talenty, brały udział   w zabawie z chustą animacyjną przy muzyce oraz naklejały kropki mówiąc sobie coś miłego. Do zabawy wykorzystały też kropkowe domino. Na zakończenie wykonały kropkowa pracę plastyczną. „Pszczółki” natomiast, podając sobie dużą piankową kropkę mówiły o swoich zdolnościach i umiejętnościach, które potrafią robić najlepiej. Było to: układanie puzzli, kolorowanie, bieganie i skakanie. Ponadto brały udział w różnorodnych zabawach, w których pojawiały się kropki. Segregowały je według określonych kolorów oraz układały od największej do najmniejszej. Pod koniec zajęć wspólnie zatańczyły do piosenki pt. „Biedroneczki są w kropeczki” oraz wykonały pracę plastyczną, w której zadaniem było pokolorowanie biedronki czerwoną kredką, zaś jej kropki ozdobienie czarną farbą.

W przedszkolu przy ulicy Grodzkiej dzieci z grup „Żabki” i „Mróweczki” Dzień Kropki obchodziły 20.09. Na początku zajęć panie wyjaśniły najmłodszym skąd wzięła się tradycja obchodzenia Dnia Kropki, a następnie zaprosiły do obejrzenia krótkiej bajki pt. „Kropka”. Jej bohaterem była dziewczynka o imieniu Vashti, która uważała, że nie potrafi rysować. Niechętnie brała udział w zajęciach plastyki, aż do czasu kiedy za namową pani odważyła się narysować zwykłą kropkę. Jakież było jej zdziwienie, gdy następnego dnia wchodząc do sali, zobaczyła swoją pracę oprawioną w złotą ramkę, wiszącą nad biurkiem nauczycielki. Wówczas stwierdziła, że potrafi przecież malować ładniejsze kropki i od tego czasu wykonywała piękne prace plastyczne, przedstawiające kropki różniej wielkości i koloru. Nasze przedszkolaki, idąc w ślady Vashti również postanowiły wziąć udział w zabawach z kropkami, kółkami i kulkami. Najpierw wspólnie z paniami wykonały jesienne drzewko umiejętności, później szukały kropek w sali, liczyły je i układały z nich kolorowe kompozycje. Brały też udział w wesołych zabawach z chustą animacyjną, a pod koniec zajęć przyklejały papierowe kropki do tekturowych talerzyków, otrzymując piękne prace plastyczne, podobne do tych, które wykonywała Vashti.

Dzieci z grup „Biedronki”, „Jeżyki” i „Żuczki” Dzień Kropki świętowały 26.09. Wspólne spotkanie zaczęło się od obejrzenia krótkiego przedstawienia pt. „Kropka”, w którym wystąpili nauczyciele, ukazując przedszkolakom historię z życia Vashti. Następnie, dzieci wzięły udział w rozmowie o ukrytych talentach, które każdy przecież posiada. Najmłodsi brali udział także w wesołych zabawach. I tak np. próbowali odgadnąć za pomocą dotyku, jaki kropkowany przedmiot kryje się w zaczarowanym worku, uczestniczyli w pląsach przy muzyce, wyłaniając spośród siebie „Kropkowego Króla”, a pod koniec zajęć każdy miał możliwość połączenia kropek na kartce papieru i odkrycia, co ukryło się na jego obrazku.

Podobnie jak dziewczynce Vashti, nam również, niezwykła w swej zwykłości kropka przyniosła wiele radości.

Wycieczka do Rymanowa Zdroju

To już ostatnie dni tak pięknej i ciepłej pogody. Dlaczego by ich nie wykorzystać? W piątek 21 września dzieci z naszego przedszkola, zarówno z ulicy Korczyńskiej, jak i z Grodzkiej udały się wraz z opiekunami na autokarową wycieczkę do Rymanowa Zdroju. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy – młodszą oraz starszą. Maluchy wyruszyły w podróż zaraz po śniadaniu. Kiedy dojechały na wyznaczone miejsce, od razu wysiadły z autokaru i w ciepłym blasku słońca rozpoczęły wędrówkę po zdrojowym parku. Dzielnie kroczyły alejkami wzdłuż rzeki Tabor, odwiedziły amfiteatr na wodzie, by miło spędzić chwile w towarzystwie słomianych postaci z bajek: Niedźwiedzia, Wilka, Baby-Jagi, Czerwonego Kapturka. Odwiedziły również Pijalnię wód mineralnych, podziwiały piękno kwiatowych rzeźb
i skorzystały z Tężni Solankowej. Miały także niezwykłą okazję stanąć na scenie nad Czarnym Potokiem i wspólnie zaprezentować wokalne umiejętności śpiewając piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Pod koniec wizyty w Uzdrowisku przedszkolaki udały się na pyszne pierogi do „Naszej Chaty”, a po nich powędrowały na plac zabaw. Tam pod czujnym okiem opiekunów mogły do woli korzystać z zabaw na świeżym powietrzu.

Grupa starszych dzieci również miała okazję podziwiać piękno zdrojowego parku, spacerując jego alejkami, aż do Wołtuszowej. Podobnie jak młodsi, brały udział w wielu atrakcjach czekających na nich w tej miejscowości. Długa wędrówka zakończyła się pysznymi pierogami i wesołymi harcami na placu zabaw.

„Gdzie jesteś, kolorowa Jesieni?”

Choć za oknem świeci jeszcze piękne słońce, to jednak patrząc na kalendarz można stwierdzić, że wielkimi krokami zbliża się do nas Pani Jesień. W związku z tym nasze przedszkolaki brały udział w pieszych wyprawach do Parku Jordanowskiego, by szukać pierwszych w tym roku śladów jesieni. Żabki i Mróweczki wybrały się na spacer 19.09, zaś Biedronki, Żuczki i Jeżyki 20.09.

W poszukiwaniu „skarbów jesieni” do pobliskiego Parku Linowego Motylki i Pszczółki wybrały się, gdy złota polska jesień zagościła w pełni. A było to 15 października.

Przez całą drogę dzieci z ogromnym zaangażowaniem rozglądały się za oznakami nadchodzącej pory roku. Zauważyły jak na drzewach liście zaczynają zmieniać kolor i opadać na ziemię. Dostrzegły, że słońce, choć nadal wysoko na niebie, to nie grzeje już z taką siłą. Wzięły udział w poszukiwaniach owoców kasztanowca i dębu. Zwróciły uwagę, że w parku można spotkać coraz mniej kwiatów. Po udanych poszukiwaniach przyszedł czas na krótki posiłek i odpoczynek na placu zabaw. Przedszkolaki chętnie skorzystały z huśtawek, zjeżdżalni, koników i innych atrakcji. Nie mogło również zabraknąć baniek mydlanych, które niesione przez lekkie podmuchy wiatru unosiły się wysoko w górę. Wyprawę uważamy za udaną. Pogoda dopisała i pozwoliła nam na poszukiwania oznak nadchodzącej jesieni oraz wesołe harce na placu zabaw.

„Smaki lata”

Lato tego roku okazało się być ciepłe i pełne słonecznych promieni. Nawet zbliżając się ku końcowi potrafiło nas pozytywnie zaskakiwać. Chcąc to wykorzystać, 30 sierpnia dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się na spacer w kierunku krośnieńskiego rynku, aby tam skosztować pysznych lodów. Po wyjściu z przedszkola i dotarciu do celu podróży stanął przed młodymi degustatorami trudny wybór. Każdy zadawał sobie pytanie, jaki wybrać smak i czy jest ochota na posypkę? Na szczęście wszyscy dokonali trafnego wyboru i z radością delektowali się pysznym deserem. Później przyszedł czas na szybką toaletę, bo lody, pomimo dobrego smaku uwielbiają kolorować dziecięce buzie i rączki. Po toalecie, krótki spacer po rynku i czas, by wracać do przedszkola. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że pogoda okazała się wręcz idealna, by móc wybrać się na spacer, przypomnieć sobie „smaki lata”, a następnie dobrze je zapamiętać, bo następna taka wycieczka dopiero za rok.

Wycieczka do Jasła

Często spacerując w pobliżu przedszkola dzieci z oddziału na ulicy Grodzkiej mają okazję zobaczyć przejeżdżający pociąg. Czasem zielony, czasem czerwony, zdarza się również i żółty. A gdyby tak udać się na wycieczkę takim pociągiem? 28 sierpnia wszystkie przedszkolaki miały taką możliwość, gdyż zorganizowana została wycieczka do Jasła. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna z nich jechała pociągiem w kierunku Jasła, a z powrotem wracała autokarem. Druga natomiast do miasta udała się pojazdem na czterech kołach, a drogę powrotną spędziła w pociągu. Kiedy najmłodsi dotarli na miejsce, spotkali się z bardzo sympatycznymi funkcjonariuszami straży kolejowej. Jeden z nich opowiedział krótko na czym polega ich praca, a później każdy chętny przedszkolak mógł przymierzyć kask i specjalną kamizelkę. Następnie dzieci wraz z opiekunami udali się do Muzeum Lizaka, gdzie poznały krótką historię słodyczy, zobaczyły stare maszyny, produkujące niegdyś łakocie, a także wzięły udział we wspólnym wytwarzaniu lizaków. Każdy dostał kolorowy pasek, z którego mógł uformować sobie dowolny kształt lizaka. Dzieci poznały również różne rodzaje cukrów, słodzików, a także aromatów i barwników, jakie dodaje się do współcześnie produkowanych słodyczy. Po tak ciekawym zwiedzaniu przedszkolakom zaczęło trochę burczeć w brzuszkach, ale i na to znalazł się sposób. Niedaleko Muzeum Lizaka mieści się pizzeria, w której własnoręcznie można wykonać pyszną pizzę. Dzieci od razu zabrały się do pracy. Najpierw szybciutko ozdobiły flamastrami pudełko, a później wkładały do niego przygotowaną przez siebie pizzę. Do wyboru było wiele dodatków oraz składników i każdy mógł przygotować obiad odpowiedni dla swojego brzuszka. Chwila czekania aż pizza się upiecze i jest pyszny obiad. W międzyczasie dzieci miały również okazję spędzić miłe chwile w kąciku zabaw. Szkoda, że czas mija tak szybko i już trzeba wracać do przedszkola. Ale kto wie… może kiedyś znów uda się przyjechać do Jasła i odwiedzić te wyjątkowe miejsca. Mamy taką ogromną nadzieję.  

Przygody Byczka Fernanda

Wszystkie przedszkolaki uwielbiają wspólne seanse w kinie, więc zarówno dzieci z ulicy Korczyńskiej, jak i te z ulicy Grodzkiej 20 sierpnia udały się do ArtKina, by obejrzeć film animowany o słynnym byczku Fernando. Nie lubił on walk, a zamiast tego wolał rozwiązywać problemy w inny sposób. Kolorowe zdjęcia i zachwycające ujęcia dodawały uroku fabule, która była bogata w momenty radosne i wzruszające. Całość trzymała widza w lekkiej niepewności i napięciu, ale zakończenie historii, zarówno dla byczka, jak i jego przyjaciół było szczęśliwe. Nie możemy się już doczekać kolejnego seansu w naszym ulubionym kinie.

Bitwa wodna

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, ale to najlepsza okazja, by wykorzystać jeszcze letnią pogodę i urządzić bitwę wodną. 14 sierpnia w ruch poszły baloniki napełnione wodą, wodne pompki, a także nasza ulubiona ślizgawka. Niektórzy byli mokrzy od stóp do głów, ale i ci trochę mniej zmoczeni nie narzekali na zabawę. Jedno jest pewne: Za rok musimy to powtórzyć!

„Co kraj to obyczaj”

W naszym przedszkolu co roku gościmy studentki z wymiany zagranicznej. Tym razem mogliśmy cieszyć się obecnością Anny i Solind. Od 13 do 17 sierpnia dziewczyny miały okazję bawić się z dziećmi na ulicy Korczyńskiej, a od 20 do 24 sierpnia spędzały czas z przedszkolakami na ulicy Grodzkiej. Anna przyjechała z Gruzji, zwanej także Georgia. Podczas zajęć przedstawiła najmłodszym prezentację multimedialną. Zawarła w niej garść informacji o państwie, z którego pochodzi i pokazała pieniążki, którymi posługuje się na co dzień. Zaprezentowała nam również litery gruzińskiego alfabetu. Niektóre głoski były trudne do wymówienia i nawet panie miały z nimi mały problem. Podczas zajęć każdy przedszkolak otrzymał kartkę ze swoim imieniem zapisanym w języku Anny. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele pięknych zdjęć krajobrazów, a także poznać potrawy i podstawowe kroki tradycyjnych tańców. Solin także przygotowała piękną prezentację i oprócz garści informacji o swoim kraju, pokazała nam pieniążki, którymi można zrobić zakupy w Tajlandii. Nie tylko opowiadała o pięknych krajobrazach i atrakcjach turystycznych, ale także przywiozła ze sobą zdjęcia, by pokazać nam jak zachwycający potrafi być jej kraj. Dzieci zobaczyły też tradycyjny taniec oraz miały okazję dotknąć stroju, w którym taki taniec się wykonuje. Dziękujemy studentkom, że odwiedziły nasze przedszkole. Będziemy tęsknić za Anną i Solind, bo każda chwila z nimi spędzona wnosiła dodatkową radość do wspólnej zabawy.

Opiekun Dzienny

O projekcie

Od 01-07-2018 r. realizujemy projekt pt. „Opiekun dzienny – Motylek” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Priorytet VII Regionalny rynek pracy Działanie 7.4 Rozwój opieki żłobkowej w regionie.

Wartość projektu: 464 862,81 zł.

Dofinansowanie projektu z UE: 393 822,81 zł.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cel główny

Umożliwienie powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka 16 rodzicom/opiekunom prawnym (15 kobietom i 1 mężczyźnie) zamieszkującym na terenie Gminy Krosno i powiatu krośnieńskiego poprzez utworzenie 16 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie dziennego opiekuna w Krośnie.

Okres realizacji projektu: od 01.07.2018 do 31.08.2020.

Rekrutacja

09 lipca 2018 r. rozpoczynamy nabór uczestników projektu. Wszystkich zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu tel. 502 369 086

W dniu 23 lipca 2018 r. planowane jest spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie.

W dniach od 23.07.2018 do 06.08.2018. przyjmowane będą dokumenty rekrutacyjne. UWAGA! Rekrutacja zostaje przedłużona do dnia 31.08.2018 r.

Planowane ogłoszenie listy rankingowej i rezerwowej nastąpi 13.08.2018. UWAGA! Ze względu na przedłużenie rekrutacji wyniki zostaną ogłoszone 03.09.2018 r.

Do uczestnictwa w rekrutacji uprawnione są osoby opiekujące się dziećmi do lat 3, które  zgłoszą chęć uczestnictwa w Projekcie poprzez wypełnienie i złożenie Formularza rekrutacyjnego oraz spełniają następujące kryteria rekrutacji:

 1. Status na rynku pracy rodzica/opiekuna prawnego opiekującego się dzieckiem do lat 3:
 • os. bezrobotna,
 • nieaktywna zawodowo lub
 • pracująca I przebywająca na urlopie związanym z urodzeniem dziecka.
 1. Wiek dziecka (mające ukończone co najmniej 20 tygodni na dzień rozpoczęcia przez rodzica/opiekuna prawnego udziału w projekcie
 2. Zamieszkiwanie na terenie powiatu krośnieńskiego lub Gminy Krosno.

Dodatkowe punkty będą przyznawane:

 1. Niepełnosprawność kandydata, drugiego rodzica/op. pr., dziecka, rodzeństwa – 10 pkt
 2. Wielodzietność – 5 pkt
 3. Samotne wychowywanie dziecka – 5 pkt
 4. Objęcie dziecka pieczą zastępczą – 5 pkt
 5. Kandydat jest bezrobotny lub nieaktywny zawodowo – 30 pkt
 6. Sytuacja materialna w rodzinie – dochody nie przekraczają kryteriów dochodowych ustalonych w oparciu o próg interwencji socjalnej – 30 pkt

Do pobrania:
Regulamin rekrutacji
Formularz rekrutacyjny

1 2 3 22