Aktualności | Przedszkole Motylek - Krosno
Aktualności

Najbliższe plany

A już niedługo w naszym przedszkolu:   

  •  basen – wyjazd na basen (29.06., 6.07., 13.07., 3.08., 10.08., 17.08., 24.08).     
  • 1 lipiec – niedziela – zakończenie roku w ogródku jordanowskim w godzinach 10.00-13.00.
  • Bitwa wodna – 3.07. i 14.08 wtorki.
  • wyjazd do parku trampolin – Krosno – 5.07. czwartek.
  • Lotnisko i przejazd kolejką turystyczną po Krośnie – 10.07. wtorek.
  • Sensoplastyka® – zajęcia rozwojowe dla dzieci

     11.07.

     22.08.

 • Lody i spacer po rynku – 07. i 30.08 – czwartek.
 • 16-27 lipiec – PRZEDSZKOLE NIECZYNNE
 • Parkmani w Krośnie – 31.07. wtorek.
 •  Mobilne planetarium na ul. Grodzkiej – 1.08. środa.
 • Malowanie na prześcieradłach na boisku przy ul. Grodzkiej – 02.08. czwartek.
 • Wyjazd do Rzeszowa. – 7.08. wtorek.
 • Dmuchańce na boisku przy ul. Grodzkiej – 9.08. czwartek.
 • Wizyta studentów anglojęzycznych w naszych przedszkolach – od 13-17.08. – ul. Korczyńska, a od 20-24.08 – ul. Grodzka. 
 • „Art-Kino” Kino20.08. poniedziałek. 
 •  Pociąg i muzeum lizaka w Jaśle – 28.08. wtorek. 

 

„Czary mary, hokus pokus, bęc!”

We wtorek 24 kwietnia w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Pana Magika, który odkrył przed nami niesamowity świat iluzji. Podczas prezentacji sztuczek prosił dzieci, by pomagały mu je pokazywać. Niektórzy najmłodsi zamieniali się na chwilę w asystentów wykonujących triki, a wszystkie dzieci miały okazję wraz z magikiem wypowiadać zaczarowane słowa: „Czary mary, hokus pokus, bęc!”. Widowisko bardzo spodobało się naszym przedszkolakom i  przez cały ten czas uważnie wpatrywały się w iluzjonistę, próbując odgadnąć w jaki sposób udało mu się wykonać daną sztuczkę. Mamy nadzieję, że Pan Magik wkrótce znowu  odwiedzi nasze przedszkole.

Przedszkolny konkurs recytatorski „Wiosna z wierszem”

Wiosna to czas, gdy otaczająca nas przyroda staje się coraz piękniejsza. O wiośnie i wiosną powstaje wiele wierszy. Jest to także dobry czas, by rozwijać swoje zdolności artystyczne i dlatego 19 kwietnia w naszym przedszkolu na ulicy Grodzkiej odbył się konkurs recytatorski „Wiosna z wierszem”. Udział w nim mógł wziąć każdy. Dzieci przygotowały i przedstawiły przepiękne utwory różnych autorów. Tematyka wierszy także była różnorodna: nawiązywała do Pani Wiosny, warzyw, zwierząt i wielu, wielu innych osób, przedmiotów czy zjawisk. Jako nagrody przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pięknie ilustrowane książeczki.

Wystawa „Szachy Świata”

10 i 11 kwietnia dzieci z naszego przedszkola miały okazję odwiedzić krośnieńskie Muzeum Podkarpackie. Wśród wielu ekspozycji zainteresowała nas ta, która w swych zbiorach posiadała niezwykłe „Szachy Świata”. Na początku naszego spotkania Pan Przewodnik opowiedział nam o przedmiotach, które mieliśmy okazję podziwiać, a następnie każde dziecko mogło podejść do wybranych gablot i oglądać figurki o różnej wielkości, rozmaitych kształtach i kolorach. Niektóre z nich przedstawiały nawet postacie z filmów czy bajek. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszył się przede wszystkim stolik z szachownicą i pionkami, przy którym można było rozegrać partyjkę gry popularnej na całym świecie.

Powitanie Pani Wiosny

Aby uczcić nadejście Wiosny i symbolicznie pożegnać Panią Zimę, 5 kwietnia dzieci wraz z opiekunami udały się na przemarsz ze wspólnie wykonaną marzanną. Kukła została wykonana z materiałów przyjaznych przyrodzie, które szybko ulegają rozkładowi. Nasza marzanna wyglądała tak bajecznie i wiosennie, że szkoda było nam się z nią rozstawać. Mimo to wszyscy zgodnie czekali na jej spalenie. Po pożegnaniu się z naszą kukłą wszystkie dzieci ruszyły w stronę Ogrodu Jordanowskiego w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Zauważyły pierwsze kwitnące kwiaty i gdzieniegdzie pączki na drzewach, usłyszały także piękny śpiew ptaków, a na skórze można było odczuć promienie wiosennego słońca.

Dzień Książki w Księgarni Autorskiej

Z okazji „Dnia Książki” dzieci z naszego przedszkola otrzymały zaproszenie do Księgarni Autorskiej, by wspólnie móc spędzić chwile przy dobrej lekturze. 4.04 na spotkanie z Książką udały się dzieci z ulicy Korczyńskiej oraz najmłodsi z grup Żabki i Mróweczki.

Z kolei 6.04 do Galerii VIVO! wybrały się przedszkolaki z grup Jeżyki, Biedronki i Żuczki. Na początku naszego spotkania pani pracująca w księgarni opowiedziała nam kilka słów o lekturze, z którą się zapoznamy. Po wysłuchaniu opowiadania o przygodach naszych ulubionych bohaterów przyszedł czas na własnoręczne wykonanie kolorowych zakładek do książki. Każde dziecko miało możliwość ozdobienia ich według własnego pomysłu, wykorzystując naklejki, kredki, kolorowe flamastry, a także brokatowy klej. Zabawa trwała i trwała, jednak zbliżająca się pora obiadowa nagliła nas do powrotu do przedszkola. Mamy nadzieję, że wkrótce znów będziemy mieli okazję odwiedzić Księgarnię Autorską.

Dzień Tolerancji

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, zaś 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w naszym przedszkolu obchodziliśmy 5 kwietnia „Dzień Tolerancji”. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie ubrali tego dnia dwie inne kolorowe skarpetki i mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych na ten dzień zajęciach. Dzieci
w swoich grupach rozmawiały o tym czym jest tolerancja i dlaczego jest ważna. Miały także okazję wysłuchać opowiadania z morałem o pajączku, wziąć udział w zabawach z układaniem wieży z kołków czy rzędu z pomponów. Rozwijając koordynację wzrokowo-ruchową przechodziły po kamieniach sensorycznych, a wykorzystując swój zmysł węchu rozpoznawały różne zapachy (mięty, banana, sosny, kawy). Przy pomocy mimiki i gestu naśladowały również wybrane emocje i starały się je nazwać oraz przy zamkniętych oczach, za pomocą dotyku rozpoznawały swoich kolegów i koleżanki. Przedszkolaki wykonały również wspólną pracę plastyczną pt.: „Tolerancja zbliża ludzi”, gdzie na ogromną kartkę przykleiły serduszka, a na nich napisy kojarzące się nam z hasłem „tolerancja”. Pod koniec zajęć odbyła się również prezentacja kolorowych skarpet przez przedszkolaków.  

Przedstawienie „Księżniczka Rosa i Klimek”

4 kwietnia z okazji ogłoszenia wyników konkursu na giga-pisankę przedszkolaki, biorące
w nim udział zostały zaproszone do galerii VIVO! na przedstawienie pt. „Księżniczka Rosa
i Klimek”. Była to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzyli się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznały kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotkały, na pozór bezradną staruszkę, która okazała się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomogła w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczyła dzieci kultury osobistej. Przedstawienie było połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem. Naszym przedszkolakom przedstawienie bardzo się podobało, zwłaszcza ciekawa choreografia i rekwizyty w nim wykorzystane.

„Wielkanocne Giga Jajo” VIVO! Krosno

Galeria VIVO! Krosno ogłosiła w tym roku konkurs na wielkanocną pisankę. Jej rozmiar był imponujący, tak samo jak imponujące były starania naszych przedszkolaków, by ozdobić ją najpiękniej jak potrafią. W konkursie wzięły udział krośnieńskie przedszkola, a także szkoła
z oddziałami integracyjnymi. Dzieci z oddziału przy ulicy Grodzkiej swoją giga-pisankę ozdobiły bibułą, tworząc z niej błękitne obłoczki. Na tle tego nieba ułożyły motylki
z kolorowych pomponików. Całość kompozycji zamykało złote słońce umieszczone na górze pisanki, a także zielona trawka znajdująca się na jej dole. Przedszkolaki z oddziału przy ulicy Korczyńskiej swoją pracę wykleiły kolorowymi kółkami z bibuły, nadając jej tym pogodną, wiosenną prezencję. Całość ozdobiły lekkimi piórkami a także złotą wstążką, która zwieńczona została na górze piękną kokardą. Z dumą pragniemy poinformować, że jedna
z naszych pisanek zajęła w konkursie drugie miejsce. Nasza radość jest tym większa, że wszystkie prace były wykonane z ogromną starannością i precyzją. Jury ciężko pracowało, by spośród tylu pięknych dzieł wyłonić zwycięską trójkę.

Śniadanie Wielkanocne

Wielkanocne Święta mają swój urok i związane są z wieloma polskimi tradycjami. Jedną
z nich jest niedzielne Śniadanie Wielkanocne, podczas którego spotykamy się w rodzinnym gronie przy odświętnie zastawionym stole. Z tej okazji w naszym przedszkolu, kultywując polską tradycję, postanowiliśmy w czwartek 29 marca spożyć wspólnie wielkanocny posiłek. Po podzieleniu się jajkiem oraz złożeniu sobie świątecznych życzeń usiedliśmy do stołu. Znalazły się na nim: jajka, żurek, jajeczny ser i tradycyjne świąteczne wypieki takie jak sernik, babka piaskowa, mazurek czy wielkanocne babeczki. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy także o innych Wielkanocnych zwyczajach i przygotowaliśmy święconkę, którą zanosi się do kościoła w Wielką Sobotę.

„Świąteczne smakołyki” – zajęcia kulinarne

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dzieci z naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w zajęciach kulinarnych. Podczas nich przygotowywały tradycyjne polskie smakołyki, które znajdują się na świątecznym stole. 27 i 28 marca dzieci z grupy Biedronki upiekły pyszny sernik, „Żuczki” miały okazję sprawdzić swoje zdolności kulinarne podczas pieczenia babeczek, a „Jeżyki” wspólnymi siłami przygotowały tradycyjnego mazurka. Dzieci z grupy „Mróweczki” wykonały ser jajeczny, najmłodsi z grupy „Żabki” upiekli okazałą babkę piaskową, zaś „Motylki” oraz „Pszczółki” upiekły serowe muffinki. Pod czujnym okiem opiekunów dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział
w świątecznych przygotowaniach, a po skończonej pracy z niecierpliwością wyczekiwały wspólnego wielkanocnego posiłku. Tym bardziej, że po całym przedszkolu roznosił się zapach wspólnych wypieków.

„Przydasie” w RCKP

W poniedziałek 26 marca nasze przedszkolaki gościły w krośnieńskim Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Tym razem wybrały się tam na spektakl pt. „Przydasie”. Przedstawienie opowiadało o zwykłym, codziennym życiu dwójki rodzeństwa, dziewczynki i chłopczyka, którzy pewnego dnia odkryli, że w ich pokoju mieszkają tajemnicze stworzonka. Były to Przydasie, które dzięki swej pracowitości i życzliwości, dyskretnie pomagały dzieciom w drobnych obowiązkach domowych. Najmłodsi nauczyli się, że Przydasiom trzeba zawsze pomagać dbając samemu o porządek czy pilnując odrabiana zadań domowych. Pełni wrażeń po spektaklu wróciliśmy do przedszkola na obiad. W pamięci jednak pozostało nam to, że warto być uczynnym dla innych.

Konkurs plastyczny „Cztery pory roku”

W marcu Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Planeta 21” ogłosiło konkurs plastyczny
o tematyce „Cztery Pory Roku”. Udział w nim wzięły przedszkola zarówno publiczne jak
i niepubliczne z różnych zakątków Krosna oraz jego okolic. Dzieci z naszego przedszkola również postanowiły wykonać piękne prace konkursowe o tematyce czterech pór roku. Kwitnącą wiosenną gałązkę wykonały dzieci z grupy „Mróweczki”, budzącą się do życia łąkę tworzyły „Jeżyki”, wesołe letnie motyle powstały dzięki zaangażowaniu „Biedronek”, jesiennego jeża wykreowały przedszkolaki z grupy „Motylki”, rosnącego w lesie muchomora ozdabiały „Żabki”, a przy tworzeniu zimowego krajobrazu czynny udział brały „Żuczki”.
Z ogromną radością pragniemy ogłosić, że dzięki wsparciu Rodziców i sympatyków dziecięcej sztuki, poprzez głosowanie na facebooku, pierwsze miejsce zajęła praca przedszkolaków z grupy „Biedronki”.

Dzieci z tej grupy udały się po odbiór nagrody do organizatora, przy czym miały okazję uczestniczyć także w konkursach i zabawach dotyczących czterech pór roku. Śpiewanie piosenek, jedzenie jabłek na czas, malowanie wiosennej łąki to tylko niektóre
z atrakcji, w których wzięły udział „Biedronki”. Na koniec wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia i po serdecznym pożegnaniu nasi mali uśmiechnięci artyści powrócili do przedszkola.

Przegląd Piosenki Przedszkolnej

23 marca w Zespole Szkół Muzycznych odbył się konkurs Piosenki Przedszkolnej. Do wzięcia udziału zostały zaproszone dzieci z krośnieńskich przedszkoli, w tym także z naszego Przedszkola „Motylek”. Z ulicy Grodzkiej swoje zdolności zaprezentowało siedmioro najmłodszych, a z ulicy Korczyńskiej wystąpiła szóstka przedszkolaków. Tematyka utworów była zróżnicowana i przeplatały się w niej zarówno motywy wiosenne, jak i innych pór roku. Bohaterami piosenek były dzieci, zwierzątka, a nawet wiatr. Występy uczestników poprzedziło krótkie powitanie, przedstawienie jury i wesoły występ o przygodzie żółtych stworków uwielbiających banany – Minionków. Po zakończonych występach jury ogłosiło wyniki i wręczyło nagrody wyróżnienia. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie a także słodką niespodziankę.

„Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”

W czwartek 22 marca dzieci z naszego przedszkola udały się do artKina na bajkę o Pszczółce Mai i jej przyjaciołach. Każdy z niecierpliwością oczekiwał wyjścia, by mieć okazję przeżyć wspaniałą przygodę razem z rezolutną Mają. Po wejściu do kina i zostawieniu kurtek w szatni każdy przedszkolak zajął swoje miejsce i oczekiwał z niecierpliwością na seans. Film ukazywał wiele wartości, między innymi to, jak ważna jest przyjaźń oraz praca zespołowa. Ukazana w nim została także prawda o tym, że uczciwość popłaca, a bycie pomocnym, nawet dla tych, którzy czasem nie są dla nas mili, również zostaje wynagradzane. Film wszystkim bardzo się spodobał. Maja zachwyciła nas swą postawą i pozytywnym nastawieniem do życia. Mamy nadzieję, że wkrótce znów wybierzemy się na podobny film.  

1 2 3 19