Przedszkole Motylek Kronso » Zawody Paraolimpijskie w Rymanowie
Zawody Paraolimpijskie w Rymanowie

25 października na sali sportowej w Rymanowie odbyła się I Integracyjna Olimpiada Sportowa pt. „Rymanów Dzieciom z Niepełnosprawnościami”. Dzieci z ośmiu szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi wzięły udział w grach i zabawach sportowych.
Najpierw wszyscy pod okiem naszej pani dyrektor uczestniczyli w rozgrzewce, aby rozruszać się i uniknąć kontuzji. Później w ruch poszły piłki, piłeczki, pachołki, woreczki gimnastyczne, szarfy i wiele innych. Nie brakowało radości płynącej ze wspólnej zabawy, podczas której dzieci rozwijały zainteresowanie sportem. Uczestnicy poznawali zasady fair play podczas rywalizacji z zakresu różnych jego dyscyplin. Najmłodsi z naszego przedszkola dla wszystkich uczestników imprezy przygotowali pokaz tańca, który odbył się pod koniec wspólnych zabaw. Ponadto dzieci miały również okazję oglądać i uczestniczyć w pokazowym meczu koszykówki dziewcząt z Rymanowa. Każde dziecko zostało nagrodzone medalem oraz słodką niespodzianką. Wielką atrakcją dla dzieci była wizyta piesków z Krosna. Właścicielem czworonogów jest Pan Zbyszek, który przyjeżdża z nimi także do naszego przedszkola, by prowadzić zajęcia Dogoterapii. Celem głównym projektu było poszerzanie świadomości wśród dzieci o osobach z różnego typu niepełnosprawnościami, możliwość spotkania się grup zintegrowanych w jednym miejscu, wspólne działania, wspólna zabawa, wspólna praca, wspólne spędzanie czasu.
Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Oprócz świetnej zabawy rozwijaliśmy naszą kondycję, bo przecież od zawsze wiadomo, że sport to zdrowie!