Przedszkole Motylek Kronso » Zajęcia otwarte dla rodziców
Zajęcia otwarte dla rodziców

Świąteczny czas, to czas spędzany w rodzinnym gronie. Wspólnie także przygotowujemy się do Świąt, więc nasze przedszkolaki zaprosiły w tym roku swoich rodziców do przedszkola na zajęcia otwarte. 18 grudnia gościliśmy w przedszkolu rodziców dzieci z grup „Biedronki”, „Jeżyki”, „Żuczki” i „Motylki”, a 19 grudnia z zaproszenia skorzystali rodzice „Mróweczek”, „Żabek” oraz „Pszczółek”.

Na początku wszyscy powitaliśmy się piosenką. Następnie w przedszkolu przy ul. Korczyńskiej rodzice obejrzeli krótkie występy artystyczne w wykonaniu swoich pociech. Mieliśmy też okazję do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Jednak główną atrakcją było rodzinne przygotowanie świątecznych ozdób. Makaronowe gwiazdy, lampiony, styropianowe choineczki czy bombki stopniowo nabierały kolorów, a pomalowane farbami i przyozdobione brokatem oraz farbowanym makaronem cieszyły oczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po skończonej pracy przyszedł czas na konkurs „Najdłuższy świąteczny łańcuch” zorganizowany przez panie i panów w przedszkolu przy ul. Grodzkiej. Dzieci wspólnie z rodzicami ochoczo zabrały się do sklejania papierowych pasków. Każda grupa starała się zrobić jak najdłuższy łańcuch, by wygrać konkurs. Na koniec wspólnego spotkania była okazja do spróbowania pysznych ciast, przyniesionych przez niektórych rodziców oraz ciasteczek upieczonych przez dzieci na zajęciach kulinarnych. Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym opiekunom za obecność, radość i okazywaną życzliwość, a także za słodkie pyszności.