Przedszkole Motylek Kronso » Wystawa modeli redukcyjnych
Wystawa modeli redukcyjnych

Od 11 września w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie prezentowana była wystawa modeli redukcyjnych zorganizowana przez Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych „Galicja” z Krosna. Nasze przedszkolaki, zarówno z oddziału na ulicy Grodzkiej, jak i ulicy Korczyńskiej wybrały się w to miejsce 21 października, by móc podziwiać niezwykłe modele maszyn latających, pływających i jeżdżących produkowanych wiele, wiele lat temu.

Na wystawie w Saloniku Artystycznym KBP w Krośnie pokazywanych było ok. 250 statycznych modeli redukcyjnych w różnych skalach (1:35, 1:48, 1:72, 1:144), wykonanych głównie z plastiku. Prezentowany był sprzęt militarny (samoloty, czołgi, okręty, broń pancerna, figurki żołnierzy), ale także samoloty pasażerskie i samochody wyścigowe.

Jak mówili podczas otwarcia wystawy członkowie Stowarzyszenia „Galicja”, modelarstwem „zarazili się” jeszcze w dzieciństwie. Pasja pozostała w dorosłym życiu. Teraz poświęcają jej każdą wolną chwilę, choć to kosztowne i wymagające hobby, ale sprawia wiele radości (…).

Wiele radości i zaciekawienia przy podziwianiu budziła w naszych najmłodszych okazja zobaczenia na własne oczy modeli, które charakteryzowały się starannym wykonaniem oraz realistyczną kolorystyką. Patrząc na te niezwykłe eksponaty, myślami można było przenieść się w czasie lata wstecz i wyobrazić je sobie jako poruszające prawdziwe pojazdy. Było to niesamowite doświadczenie.