Przedszkole Motylek Kronso » Wyjście na cmentarz
Wyjście na cmentarz

Broniewski

„Zaduszki”

W dniu Zaduszek, w czas jesieni,
odwiedzamy bliskich groby,
zapalamy, zasmuceni,
małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
że aż łuna bije w dali,
lecz i takie są mogiły,
gdzie nikt lampki nie zapali.

31 października dzieci z naszego przedszkola, by uczcić pamięcią tych, którzy podczas wojny bronili naszej Ojczyzny udały się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na grobie Nieznanego Żołnierza. Po śniadaniu każda grupa przygotowując się do wyjścia wzięła ze sobą „światełka pamięci” i ruszyła w stronę Krośnieńskiego Cmentarza Komunalnego. Wchodząc w jego bramy każdy z nas wiedział, że trzeba zachowywać się grzecznie i cichutko. Najmłodsi wraz z opiekunami odnaleźli pomniki upamiętniające dzielną postawę żołnierzy w walce za Polskę i zapalili przy nich swoje znicze. Warto było zatrzymać się przy każdym nagrobku i wspólnie przeczytać wyryte na nim napisy. Przecież to nasza wspólna historia.