Przedszkole Motylek Kronso » Wycieczka do Rymanowa Zdroju
Wycieczka do Rymanowa Zdroju

Od kilku dni dopisuje piękna pogoda – jest ciepło, a słońce świeci jasno. Nasze przedszkole postanowiło dobrze wykorzystać ostatnie dni sprzyjającej aury i wybrać się na wycieczkę do Rymanowa Zdroju. Nie jest to daleko, a jako Podkarpacka Stolica Dzieci miejscowość ta posiada piękne okolice i liczne atrakcje dla najmłodszych. 18 października, zaraz po śniadaniu ubraliśmy się ciepło, pamiętając o kurtkach i czapeczkach i ruszyliśmy w stronę czekającego na nas autokaru. Podróż nie trwała zbyt długo, ale wszystkim dzieciom podobała się jazda. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy – młodszą i starszą. Młodsi udali się na jesienny spacer alejkami rymanowskiego parku, podziwiając po drodze piękno polskiej złotej jesieni. Mieli również okazję pobawić się w amfiteatrze na wodzie, gdzie spotkać można słynne postacie z bajek, takie jak: Czerwony Kapturek, Wilk, Niedźwiedź czy Czarownica na miotle. Po harcach była okazja przysiąść na ławce przy tężni solankowej, a w drodze na obiad znaleźliśmy miejsce, gdzie najmłodsi mieli okazję pobiegać i pobawić się jesiennymi liśćmi. Starsza grupa udała się na pieszą wycieczkę w kierunku Wołtuszowej. Idąc przez las podziwiali różne barwy, w które drzewa stroją się jesienią.

Po spacerach przyszedł czas na wyczekiwany obiad, więc udaliśmy się wspólnie na pyszne pierogi i domowy kompot do „Naszej Chaty”. Nic tak nie wzmaga apetytu jak ruch na świeżym powietrzu, więc wszyscy zajadali obiad ze smakiem. Po posiłku skorzystaliśmy z chwili wolnego czasu i udaliśmy się na pobliski plac zabaw, by pohuśtać się na huśtawkach, pozjeżdżać na zjeżdżalni i pokręcić się na karuzeli. Starsze dzieci miały też okazję pobawić się na boisku sportowym „Orlik”.

Szkoda, że czas płynie tak szybko i trzeba było wracać do przedszkola, ale mamy nadzieję, że niedługo znów wybierzemy się do Rymanowa Zdroju, by skorzystać z czekających tu na nas atrakcji.