Przedszkole Motylek Kronso » Wycieczka do Rymanowa Zdroju
Wycieczka do Rymanowa Zdroju

To już ostatnie dni tak pięknej i ciepłej pogody. Dlaczego by ich nie wykorzystać? W piątek 21 września dzieci z naszego przedszkola, zarówno z ulicy Korczyńskiej, jak i z Grodzkiej udały się wraz z opiekunami na autokarową wycieczkę do Rymanowa Zdroju. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy – młodszą oraz starszą. Maluchy wyruszyły w podróż zaraz po śniadaniu. Kiedy dojechały na wyznaczone miejsce, od razu wysiadły z autokaru i w ciepłym blasku słońca rozpoczęły wędrówkę po zdrojowym parku. Dzielnie kroczyły alejkami wzdłuż rzeki Tabor, odwiedziły amfiteatr na wodzie, by miło spędzić chwile w towarzystwie słomianych postaci z bajek: Niedźwiedzia, Wilka, Baby-Jagi, Czerwonego Kapturka. Odwiedziły również Pijalnię wód mineralnych, podziwiały piękno kwiatowych rzeźb
i skorzystały z Tężni Solankowej. Miały także niezwykłą okazję stanąć na scenie nad Czarnym Potokiem i wspólnie zaprezentować wokalne umiejętności śpiewając piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Pod koniec wizyty w Uzdrowisku przedszkolaki udały się na pyszne pierogi do „Naszej Chaty”, a po nich powędrowały na plac zabaw. Tam pod czujnym okiem opiekunów mogły do woli korzystać z zabaw na świeżym powietrzu.

Grupa starszych dzieci również miała okazję podziwiać piękno zdrojowego parku, spacerując jego alejkami, aż do Wołtuszowej. Podobnie jak młodsi, brały udział w wielu atrakcjach czekających na nich w tej miejscowości. Długa wędrówka zakończyła się pysznymi pierogami i wesołymi harcami na placu zabaw.