Przedszkole Motylek Kronso » Wizyta w Aptece
Wizyta w Aptece

26 września obchodzony jest jako Dzień Aptekarza.

W związku z tym dzieci z przedszkola przy ulicy Grodzkiej, 4 i 5 października wybrały się do pobliskiej apteki „Alba”, zaś dzieci z przedszkola przy ulicy Korczyńskiej odwiedziły aptekę „Millenium” 24 października.

Celem wycieczki było poznanie kulis pracy aptekarzy i zapoznanie się z wyglądem apteki – zarówno z częścią główną, jak i z zapleczem. Już od wejścia panie przywitały nas bardzo serdecznie i zaprosiły do przejścia w głąb placówki, by nie przeszkadzać osobom, przychodzącym zrobić tu zakupy. Dzieci miały okazję posłuchać na czym polega praca aptekarza. Mogły także wejść do pomieszczeń, gdzie przyjmowane są leki oraz tam, gdzie są przechowywane. Zobaczyły również w jaki sposób są one układane w pomieszczeniu głównym i dowiedziały się, że ich ułożenie na półkach nie jest wcale przypadkowe. Panie pokazały nam, w jaki sposób wykonuje się maści tzw. robione, wykorzystując do tego celu specjalną maszynę, pokazały i wytłumaczyły co to jest recepta i jak ją można zrealizować oraz zwróciły uwagę na to, że dzieci nie mogą same zażywać leków, lecz pod kontrolą dorosłych. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć biały fartuch farmaceuty, a chętni mogli go nawet przymierzyć i poczuć się jak prawdziwy magister farmacji. Przedszkolaki dowiedziały się, że uzyskanie tego zawodu to długie lata nauki, a praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna.

Pod koniec naszej aptekarskiej przygody wdzięczne przedszkolaki podziękowały paniom za oprowadzenie i wręczyły własnoręcznie wykonany, drobny upominek. Panie, również dziękując dzieciom za wizytę, podarowały im małe prezenty. Z uśmiechem opuściliśmy aptekę, mając nadzieję, że uda się wrócić tu za rok.