Przedszkole Motylek Kronso » „W krainie Królowej Śniegu” – dzień koloru białego
„W krainie Królowej Śniegu” – dzień koloru białego

5 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień koloru białego. Z tej okazji wszystkie dzieci miały na sobie białe stroje, a panie przygotowały ciekawe gry oraz zabawy o tematyce zimowej i nie tylko.

Dzieci z przedszkola przy ul. Korczyńskiej obejrzały prezentację multimedialną, w której została przybliżona im postać Królowej Śniegu. Ta zaprosiła ich do swojej krainy, do której prowadził śnieżny labirynt. Następnie dzieci wzięły udział w ciekawych zabawach i konkursach, m. in. „Ulubiony kolor Królowej”, „Znajdź białą parę” czy „Sopelki”. Rozwiązywały również zagadki słowne przygotowane przez bohaterkę naszych zajęć, malowały jej zamek oraz ozdabiały jej suknię białymi śnieżynkami. Na zakończenie przyszedł czas na zabawy „piankoliną” z użyciem foremek. Dzieci konstruowały przeróżne budowle oraz lepiły bałwanki ze specjalnie przygotowanej białej masy.

Dzieci z przedszkola przy ul. Grodzkiej z grup Żabki i Mróweczki swoją przygodę zaczęły od wędrówki do białej krainy, by spotkać się tam z Królową Śniegu. Przygotowała ona dla nich ciekawe zabawy i zadania, podczas których dzieci rozwiązywały zagadki o zimowej tematyce, wybierały ubrania potrzebne na spacer, gdy na zewnątrz jest mroźno, szukały pary takich samych płatków śniegu oraz rzucały śnieżkami do wyznaczonego celu. Ponadto miały okazję zrobić śnieżną burzę wykorzystując chustę animacyjną czy potańczyć w rytmie ulubionych piosenek o zimowej tematyce. Pod koniec zajęć Królowa Śniegu poprosiła najmłodszych, by ozdobili jej suknię papierowymi śnieżynkami.

Dzieci z grup Biedronki, Jeżyki i Żuczki swoje zajęcia rozpoczęły białym piknikiem, na którym serwowano białe produkty spożywcze, takie jak mleko i białe ciasteczka. Następnie wzięły udział w zabawach ruchowych, wykorzystując biały materiał i uważnie wysłuchały wiersza o zimowej tematyce. Po nim wszystkie przedszkolaki otrzymały opaski ze śnieżynkami, które założyły na głowy i były już gotowe, by wziąć udział w zawodach. Najmłodsi stanęli przed trudnym zadaniem – zjedzenia bitej śmietany z talerzyka bez użycia łyżeczki. Radości było co nie miara. Pełne ciekawości i chęci zdobywania wiedzy dzieci wykonały także eksperyment, by zobaczyć co stanie się z kawałkiem sznurka zanurzonym w wodnym roztworze soli. Z pomocą pań zbudowały igloo z białych balonów, a ostatnią atrakcją zajęć była praca plastyczna – wykonanie polarnego misia z wykorzystaniem białej waty.

Ten dzień był dla najmłodszych pełen wrażeń, wiedzy i zabawy.