Przedszkole Motylek Kronso »  „Tłustoczwartkowe pyszności”
 „Tłustoczwartkowe pyszności”

W czwartek 8.02 zgodnie z tłustoczwartkową tradycją nasze dzieci wzięły udział we wspólnych przygotowaniach pysznych łakoci. Po śniadaniu każda grupa przygotowała sobie stanowisko pracy, potrzebne składniki oraz niezbędne przybory i narzędzia. Następnie dzieci  umyły ręce i zabrały się do pracy. Każdy składnik trzeba było zważyć lub odpowiednio odmierzyć, a następnie połączyć go z innymi. Tradycyjne kruche faworki postanowiły tego dnia wykonać dzieci z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Pszczółki”. Klasyczne, ale niemniej pyszne ciasteczka z maszynki zostały przygotowane przez „Żuczki”, „Żabki”, „Rybki” oraz „Ślimaczki”. Na ciasteczka Brownie tym razem postawiły dzieci z grupy „Mróweczki”, a ciasteczka kartofelki przygotowały przedszkolaki z grupy „Jeżyki”. Natomiast dzieci z grup „Sówki”, „Wróbelki” oraz „Zajączki” podjęły się przygotowania kruchych ciasteczek z marmoladą różaną. Własnoręcznie przygotowane wypieki były tego dnia serwowane na podwieczorek. Mniam!