Przedszkole Motylek Kronso » Rodzice dzieciom – Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka
Rodzice dzieciom – Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka

Siódmego czerwca na dzieci z naszego przedszkola czekała ogromna niespodzianka.
W piątkowe popołudnie zebraliśmy się na boisku przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej mieszczącym się obok przedszkola przy ulicy Grodzkiej, aby tam na świeżym powietrzu obejrzeć przedstawienie pt.: „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Widowisko to było wyjątkowe, ponieważ aktorami byli nasi rodzice. To prawdziwa niespodzianka i wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka.

Przedstawienie rozpoczęło się piosenką pt.: „Witajcie w naszej bajce”. Następnie zaczęliśmy śledzić przygody poszczególnych bohaterów.

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to ponadczasowa opowieść o pięknej i dobrej księżniczce oraz o jej próżnej i złej macosze, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem. Każdego dnia zadaje mu ona następujące pytanie: „Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie”. Pewnego dnia lustro zamiast odpowiedzi: „Ty, królowo”, odpowiada: „Śnieżka”. Nagły przypływ zazdrości wyzwala w królowej najgorsze emocje – postanawia zgładzić niczego nieświadomą królewnę. Śnieżce udaje się zbiec przed niecnymi planami królowej. Znajduje schronienie w chatce siedmiu krasnoludków. Pewnego dnia krasnoludki wyruszają do pracy, zostawiając królewnę samą w swoim domku. Na jej nieszczęście, królowej udaje się wyśledzić Śnieżkę. Uciekając się do podstępu, częstuje ona królewnę zatrutym jabłkiem. Po jego skosztowaniu, dziewczyna zapada w wieczny sen. To jednak nie koniec historii. Pewnego dnia, do chatki krasnoludków przybywa książę, który od zawsze kocha się w Śnieżce. Dzięki pocałunkowi pełnemu czystej miłości, Śnieżka budzi się, a zakochana para żyje długo i szczęśliwie.

Przedstawienie okraszone było piosenkami oraz tańcami bohaterów. Nie zabrakło znanej nam wszystkim piosenki o tytułowych „Krasnoludkach”. Po zakończonym występie nagrodziliśmy naszych rodziców gromkimi brawami. Był również czas na skosztowanie czegoś słodkiego.

Jesteśmy dumni z naszych rodziców, bo ci w ilości 56 aktorów dzielnie stawili się na naszej scenie i świetnie wczuli się w swoje role. Bardzo im dziękujemy za miło spędzone chwile.