Przedszkole Motylek Kronso » Owocowo – warzywne pyszności i nie tylko…
Owocowo – warzywne pyszności i nie tylko…

Jesień – kolorowa pora roku – przywitała nas zarówno pięknym słońcem, jak i opadami deszczu. To również czas kiedy w ogródku można znaleźć warzywa, a w sadzie owoce. W związku z tym nasze przedszkolaki w ubiegłym tygodniu postanowiły z owoców wyczarować pyszne dania. We wtorek grupa „Jeżyki” z niewielką pomocą pań przygotowała sałatkę owocową, a grupa „Mróweczki” posługując się sokowirówką, wykonała owocowy sok. W czwartek grupa „Żuczki” oraz grupy „Motylki” i „Pszczółki” z przedszkola przy ul. Korczyńskiej podjęły się zrobienia zwierzątek i śmiesznych ludzików, wykorzystując owoce, warzywa oraz wykałaczki. W piątek grupa „Żabki” podążając w ślad za kolegami, przygotowała sok, a grupa „Biedronki” zrobiła owocowe szaszłyki.

Pierwszym etapem każdej pracy było umycie rąk i założenie fartuszków. Następnie dzieci, pod czujnym okiem pań umyły przyniesione skarby i chętnie zabrały się do dalszych czynności. „Jeżyki” dzielnie pokroiły owoce na niewielkie kawałki i wymieszały je razem z naturalnym jogurtem, by uzyskać głębszy smak sałatki. „Żuczki” i „Biedronki” oraz „Motylki” i „Pszczółki” także poddały przyniesione owoce i warzywa krojeniu, jednak te kawałki zostały nabite na drewniane patyczki tworząc kolorowe szaszłyki jak i śmieszne zwierzątka i ludziki. Powstałe owocowo – warzywne „zwierzaki – cudaki” można podziwiać przed wejściem do naszego przedszkola przy ul. Korczyńskiej.

„Mróweczki” i „Żabki” postanowiły wykorzystać sokowirówkę i spróbowały wymieszać ze sobą soki różnych owoców. I tak np. powstały smaki: jabłko-marchew, winogrono-kiwi, banan-pomarańcza. Po wspólnej pracy przyszedł czas na spróbowanie. Wszystkim bardzo smakowały kolorowe pyszności i mamy nadzieję, że za niedługo znów będziemy mieli okazję z owoców i warzyw przygotować pyszne dania i nie tylko dania…