Przedszkole Motylek Kronso » „Niech się każdy prawdziwym Przedszkolakiem stanie”
„Niech się każdy prawdziwym Przedszkolakiem stanie”

17 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Była to okazja nie tylko, by stać się prawdziwym członkiem społeczności przedszkolnej, ale także, by zaprezentować innym swoje umiejętności artystyczne. Pasowanie na przedszkolaka dzieci z grup „Żabki” i „Mróweczki” rozpoczęło powitanie, a następnie każdy miał okazję, by pochwalić się nabytą wiedzą i umiejętnościami. Maluchy pięknie zaprezentowały piosenki „Kolorowe listki” oraz „Tu paluszek, tu paluszek”. Przygotowały także krótki opis grupy w formie wierszyków i wspólnie wykonały gimnastykę połączoną z recytacją słów „Trąf trąf, misia bela”. Pod koniec pochwaliły się wiedzą, rozwiązując zagadki o jesieni i razem z dziećmi ze żłobka złożyły uroczyste przyrzeczenie bycia grzecznym i pełnym radości przedszkolakiem oraz żłobkowiczem.

Dzieci z grup „Biedronki”, „Żuczki” i „Jeżyki” świętowanie tego dnia również rozpoczęły od zaprezentowania swoich recytatorskich i wokalnych umiejętności. W ich repertuarze znalazły się utwory o tematyce jesiennej oraz przedszkolnej, a melodię piosenek wspomagały grą na instrumentach. Dodatkowo „Jeżyki” wykonały taniec do piosenki „Chocolate”, a „Biedronki” zilustrowały ruchem utwór pt. „Toca, toca”. Po nich także złożyły uroczyste ślubowanie, by zostać prawdziwym przedszkolakiem. Po pasowaniu przez Panią Dyrektor każdy nowy przedszkolak i żłobkowicz otrzymał pamiątkowy dyplom i kolorowy kotylion.

Odświętnie ubrane dzieci z grup „Motylki” i „Pszczółki” Pasowanie na Przedszkolaka rozpoczęły również od przywitania i krótkiego wprowadzenia dotyczącego obchodzonej uroczystości. Wygłoszone zostały wiersze oraz pięknie odśpiewane piosenki. Starszaki wyrecytowały wiersz pt.: „Kiedy jesień jest wokoło” i zaśpiewały piosenkę „Biegnę do przedszkola” zaś dzieci z młodszej grupy powiedziały rymowankę pt.: „Oto ja” oraz zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Wesoła zabawa” zapraszając do wspólnych tańców swoich starszych kolegów. Poza tym dzieci miały okazję losować karteczki z wypisanymi zadaniami do wykonania. Chętnie zamieniały się w żabki, motylki, chodziły z woreczkiem na głowie czy bawiły się w zabawę „Stary niedźwiedź”. Pod koniec spotkania dzieci złożyły uroczyste ślubowanie mówiące o chętnym uczęszczaniu do przedszkola, częstym uśmiechaniu się oraz o wspólnej i zgodnej zabawie.

Dopełnieniem całej uroczystości było wyczekiwane pasowanie przez Pana Dyrektora przy użyciu ogromnego ołówka. Nowe przedszkolaki otrzymały dyplom, zaś wszystkie dzieci pamiątkowe kotyliony.

Ten dzień, pełen emocji i wrażeń każdy zapamięta na długo i będzie go mile wspominał.