Przedszkole Motylek Kronso » „Kochani, dziś okazja rzadka, mamy Dzień Babci oraz Dziadka”
„Kochani, dziś okazja rzadka, mamy Dzień Babci oraz Dziadka”

21 i 22 stycznia to dla wszystkich dzieci dni wyjątkowe, gdyż wtedy pojawia się okazja do złożenia życzeń swoim ukochanym Dziadkom i wręczenia im laurek oraz prezentów, nierzadko wykonywanych samodzielnie. W tym roku nasze przedszkolaki Święto Babci i Dziadzia obchodziły bardzo uroczyście. Jakiś czas przed planowaną uroczystością wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane zaproszenia na przedstawienie. Następnie przyszedł czas na naukę wierszyków, piosenek, tańców i skeczy po to, by w dzień przedstawienia wszystko wyszło jak najlepiej. Czas na próbach mijał szybko, aż w końcu nadszedł ten długo oczekiwany moment. Dzieci z grup „Żuczki” i „Biedronki” wspólne spotkanie z Dziadkami świętowały we wtorek, 21 stycznia. Przedszkolaki z grup „Mróweczki” i „Jeżyki” uroczystości obchodziły w środę 22 stycznia. „Żabki”, „Motylki”
i „Pszczółki” ten wyjątkowy dzień świętowały w czwartek, 23 stycznia, a najmłodsi z grup „Ślimaczki” i „Rybki” spotkały się ze swoimi bliskimi w piątek, 24 stycznia. Przedszkolaki dzielnie prezentowały swoje umiejętności i talenty na scenie, recytując wiersze, śpiewając piosenki, wykonując tańce i krótkie scenki. Pod koniec przedstawienia wszystkie dzieci jednym głosem złożyły swoim ukochanym Babciom i Dziadziom serdeczne życzenia
i zaprosiły ich do wspólnego tańca. Po nim najmłodsi wręczyli własnoręcznie wykonane tęczowe skarby z barwionej soli i wraz z bliskimi przeszli na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości i przyniesienie smacznych ciast. Ten wyjątkowy dzień nasze przedszkolaki będą wspominać z radością i zachowają go w pamięci na długo.