Przedszkole Motylek Kronso » „Jesień skarby w koszu niesie”
„Jesień skarby w koszu niesie”

Powietrze staje się coraz chłodniejsze, liście zaczynają zmieniać kolory, a na chodnikach pojawiają się kasztany i żołędzie… To może oznaczać tylko jedno. Zbliża się do nas Jesień. Dzieci z naszego przedszkola przy ulicy Grodzkiej wraz z opiekunami postanowiły więc poszukać śladów tej pięknej pory roku i w środę (23.09) oraz w czwartek (24.09) wybrały się na pieszą wycieczkę do Parku Jordanowskiego w Krośnie. Przedszkolaki z oddziału przy ulicy Korczyńskiej odwiedziły pobliski park również w środę 23 września.

Pogoda była wręcz wymarzona na spacer, a słońce ogrzewało nas swoimi promieniami. Nie tylko w parku przedszkolaki starały się mieć oczy szeroko otwarte, by nie przegapić żadnego śladu rozpoczynającej się Jesieni, ale także i w drodze starały się wypatrywać tego, co cenne
i kolorowe. Udało nam się znaleźć wiele barwnych liści, tych wiszących jeszcze na drzewach i tych, które już opadły. Pozbieraliśmy skarby w postaci kasztanów, żołędzi i szyszek oraz cieszyliśmy się miłą jesienną aurą w sympatycznym towarzystwie koleżanek i kolegów.

Skarby jesieni postanowiliśmy umieścić w „kącikach przyrody”, które ozdabiają nasze przedszkolne sale.