Przedszkole Motylek Kronso » „Historia Bożego Narodzenia” – przedstawienie Rodzice Dzieciom
„Historia Bożego Narodzenia” – przedstawienie Rodzice Dzieciom

W naszym przedszkolu istnieje tradycja, że raz w roku przedstawienie dla swoich pociech przygotowują rodzice. W tym roku były to Jasełka, które zostały zorganizowane 21.12. Po wielu staraniach i przygotowaniach związanych z wyborem stroju i nauki roli, nadszedł w końcu oczekiwany przez dzieci dzień. W popołudniowej porze wszyscy młodzi widzowie zgromadzili się w jednej sali i z zaciekawieniem rozglądali się w poszukiwaniu znajomych twarzy. Kiedy Jasełka się rozpoczęły każdy przedszkolak z zainteresowaniem śledził historię Świętej Rodziny: Zwiastowania Dobrej Nowiny Maryi oraz Narodzenia Pana Jezusa.
W przedstawieniu wzięli udział nie tylko rodzice, ale również rodzeństwo naszych przedszkolaków. Na scenie oprócz Maryi i Józefa pojawili się także między innymi: aniołowie, gospodarze, Trzej Królowie, pastuszkowie, Betlejemska Gwiazda i zwierzątka, które przyszły oddać pokłon nowo narodzonemu Dziecięciu.

Wszystkim dzieciom przedstawienie spodobało się bardzo i z radością machały do swoich bliskich podczas końcowego przedstawienia postaci. Po Jasełkach przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, a także na wspólne dekorowanie świątecznych pierniczków.

Na pamiątkę tych wspólnie spędzonych chwil dzieci wręczyły swoim rodzicom świąteczne stroiki i lampioniki.