Przedszkole Motylek Kronso » „Hej kolęda, kolęda!”
„Hej kolęda, kolęda!”

We wtorek, 30 stycznia w naszym przedszkolu na ulicy Grodzkiej odbył się I przedszkolny konkurs kolęd i pastorałek. Uczestnicy biorący w nim udział dzielnie i sumiennie przygotowywali się do występu przez wiele dni. Nie mogło oczywiście zabraknąć widowni, która ochoczo kibicowała i trzymała kciuki za swoich kolegów i koleżanki z grupy. Tego dnia nasze przedszkole wypełniło się pięknymi dźwiękami różnych instrumentów muzycznych i dźwięcznymi głosami solistów, prezentujących swoje ulubione kolędy i pastorałki. Z grupy „Żabki” Kamila L. zaprezentowała utwór „Grajmy Panu”, Artur Z. „Świeć Gwiazdeczko”, a Nadia L. „Aniołek maleńki jak wróbelek”. Grupę „Żuczki” reprezentowała Jowita G. kolędą „Lulajże Jezuniu”. „Mróweczki” również miały swojego przedstawiciela, a była nim Nadia G. z kolędą „Przybieżeli do Betlejem”. Grupę „Biedronki” reprezentowali: Jakub M., Anna Sz., Antonina K. oraz Artur S., który prezentując kolędę „Cicha Noc” zajął w konkursie I miejsce. Grupę „Jeżyki” dzielnie reprezentowali Zuzanna Z. oraz Krzysztof J. Przedszkolaki z grup „Motylki oraz „Pszczółki” także mieli swoich przedstawicieli. Pola S. zaśpiewała utwór „Była Noc”, Stanisław J. „Świeć Gwiazdeczko świeć”, a Małgorzata G. „Wśród nocnej ciszy”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda się zorganizować nasz przedszkolny konkurs kolęd i pastorałek.