Przedszkole Motylek Kronso » „Gdzie jesteś, kolorowa Jesieni?”
„Gdzie jesteś, kolorowa Jesieni?”

Choć za oknem świeci jeszcze piękne słońce, to jednak patrząc na kalendarz można stwierdzić, że wielkimi krokami zbliża się do nas Pani Jesień. W związku z tym nasze przedszkolaki brały udział w pieszych wyprawach do Parku Jordanowskiego, by szukać pierwszych w tym roku śladów jesieni. Żabki i Mróweczki wybrały się na spacer 19.09, zaś Biedronki, Żuczki i Jeżyki 20.09.

W poszukiwaniu „skarbów jesieni” do pobliskiego Parku Linowego Motylki i Pszczółki wybrały się, gdy złota polska jesień zagościła w pełni. A było to 15 października.

Przez całą drogę dzieci z ogromnym zaangażowaniem rozglądały się za oznakami nadchodzącej pory roku. Zauważyły jak na drzewach liście zaczynają zmieniać kolor i opadać na ziemię. Dostrzegły, że słońce, choć nadal wysoko na niebie, to nie grzeje już z taką siłą. Wzięły udział w poszukiwaniach owoców kasztanowca i dębu. Zwróciły uwagę, że w parku można spotkać coraz mniej kwiatów. Po udanych poszukiwaniach przyszedł czas na krótki posiłek i odpoczynek na placu zabaw. Przedszkolaki chętnie skorzystały z huśtawek, zjeżdżalni, koników i innych atrakcji. Nie mogło również zabraknąć baniek mydlanych, które niesione przez lekkie podmuchy wiatru unosiły się wysoko w górę. Wyprawę uważamy za udaną. Pogoda dopisała i pozwoliła nam na poszukiwania oznak nadchodzącej jesieni oraz wesołe harce na placu zabaw.