„Gdzie jesteś, kolorowa Jesieni?” | Przedszkole Motylek - Krosno
„Gdzie jesteś, kolorowa Jesieni?”

Choć za oknem świeci jeszcze piękne słońce, to jednak patrząc na kalendarz można stwierdzić, że wielkimi krokami zbliża się do nas Pani Jesień. W związku z tym nasze przedszkolaki brały udział w pieszych wyprawach do Parku Jordanowskiego, by szukać pierwszych w tym roku śladów jesieni. Żabki i Mróweczki wybrały się na spacer 19.09, zaś Biedronki, Żuczki i Jeżyki 20.09.

W poszukiwaniu „skarbów jesieni” do pobliskiego Parku Linowego Motylki i Pszczółki wybrały się, gdy złota polska jesień zagościła w pełni. A było to 15 października.

Przez całą drogę dzieci z ogromnym zaangażowaniem rozglądały się za oznakami nadchodzącej pory roku. Zauważyły jak na drzewach liście zaczynają zmieniać kolor i opadać na ziemię. Dostrzegły, że słońce, choć nadal wysoko na niebie, to nie grzeje już z taką siłą. Wzięły udział w poszukiwaniach owoców kasztanowca i dębu. Zwróciły uwagę, że w parku można spotkać coraz mniej kwiatów. Po udanych poszukiwaniach przyszedł czas na krótki posiłek i odpoczynek na placu zabaw. Przedszkolaki chętnie skorzystały z huśtawek, zjeżdżalni, koników i innych atrakcji. Nie mogło również zabraknąć baniek mydlanych, które niesione przez lekkie podmuchy wiatru unosiły się wysoko w górę. Wyprawę uważamy za udaną. Pogoda dopisała i pozwoliła nam na poszukiwania oznak nadchodzącej jesieni oraz wesołe harce na placu zabaw.