Przedszkole Motylek Kronso » Ekologiczny pokaz mody
Ekologiczny pokaz mody

Już od najmłodszych lat uczymy się o tym, że trzeba oszczędzać prąd, wodę, gaz a także segregować odpady. Z odpadów mogą powstawać niezwykłe rzeczy, potrzeba do tego jedynie wyobraźni. W naszym przedszkolu przy ulicy Grodzkiej  18 czerwca zorganizowany został pokaz mody ekologicznej. Każde dziecko miało okazję przygotować w domu ze swoimi bliskimi strój z materiałów recyklingowych i przynieść go do przedszkola, by móc pochwalić się swoim dziełem. Przedszkolaki podzielone zostały na dwie grupy – starszą („Biedronki”, „Żuczki” i „Jeżyki”) oraz młodszą („Żabki” i „Mróweczki”). Każdy prezentował swój strój
z dumą, mówiąc przy tym za kogo się przebrał. Każdy z uczestników pokazu otrzymał pamiątkowy dyplom, a strój wyróżniający się od pozostałych, nagrodzony został pierwszym miejscem.

Również w przedszkolu przy ulicy Korczyńskiej w tym samym dniu odbył się Ekologiczny Pokaz Mody. Po przejściu do jednej sali i wysłuchaniu krótkiej pogadanki na temat segregowania odpadów rozpoczęliśmy prezentację strojów. Każdy miał okazję stanąć na środku kolorowej chusty animacyjnej i opowiedzieć z jakich materiałów został przygotowany jego strój i jak został zatytułowany. Mogliśmy podziwiać „Rekina”, „Trzmiela”, „Rycerza”, „Kolorową damę”, „Eco Słowiankę”, „Niebieską wróżkę” oraz „Bąbelkową sukienkę”. Wszystkie przebrania okazały się bardzo pomysłowe, dlatego każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Dwa stroje zostały nagrodzone pierwszym miejscem. W kategorii wiekowej 2-4 latki otrzymała je Hania A. za strój „Tęczowa buteleczka”, zaś w kategorii wiekowej 5-8 latki pierwsze miejsce zajął Szymon J. za strój „Goniec”. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Mamy nadzieję, że za rok również uda nam się powtórzyć ekologiczną zabawę.