Przedszkole Motylek Kronso » Dzień Kubusia Puchatka
Dzień Kubusia Puchatka

W związku z tym, że 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, nasze przedszkolaki, jak zawsze ciekawe i pełne entuzjazmu także wzięły udział w świętowaniu tego dnia.

We wtorek 20.02 przedszkolaki z grup „Motylki” oraz „Pszczółki” po przywitaniu się piosenką pt.: „Wszyscy są, witam was” wysłuchały zagadki o pewnym misiu… Po chwili wszyscy, bez wyjątku zorientowali się, że bohaterem zajęć będzie Kubuś Puchatek. Zaczęły się więc zabawy. Witaliśmy się z pluszowym Kubusiem różnymi częściami ciała, opisywaliśmy jego wygląd, poznawaliśmy jego przyjaciół oraz „wybraliśmy się” do Stumilowego Lasu. Aby tam dotrzeć musieliśmy przejść przez wysoką trawę unosząc jak najwyżej kolana, przeskoczyć kałuże, ostrożnie przejść przez most oraz chować się przed wiatrem. Uczyliśmy się też krótkiej rymowanki o Kubusiu Puchatku oraz tańczyliśmy przy piosence o naszym bohaterze i jego przyjaciołach. Mieliśmy również okazję zasmakować słodkiego miodku. Na zakończenie pomalowaliśmy postać Kubusia żółtą farbą, a następnie przykleiliśmy mu czerwone ubranko wycięte z papieru. Wszystkie prace można oczywiście podziwiać przy wejściu do naszego przedszkola.

Nasi koledzy z przedszkola przy ul. Grodziej – grupa młodsza, w której skład weszły „Żabki” i „Mróweczki” poznawały mieszkańców Stumilowego Lasu rozwiązując zagadki, podkradając miodek papierowym pszczółkom, wykonując wspólną gimnastykę, a także podrzucając balonik z Kubusiem, w taki sposób, by mógł wzbić się jak najwyżej do ula, gdzie znajduje się jego przysmak. Grupa starsza, czyli „Jeżyki”, „Biedronki” i „Żuczki” ćwicząc koordynację wzrokowo-ruchową utworzyły wężyk, omijając przy tym pszczółki. Nie zabrakło również tańca do piosenki o Kubusiu Puchatku, ani konkursów sprawdzających sprawność zarówno rączek jak i buzi. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem kolorowały czapeczki głównych bohaterów dnia: Kubusia i Prosiaczka, by później móc pochwalić się swoim dziełem nosząc je na głowie. Zarówno Miś, jak i dzieci uwielbiają „małe co nieco”, dlatego przedszkolaki z wszystkich grup miały okazję poczęstować się słodkimi cukierkami. Zarówno szablon czapeczek bajkowych postaci jak i kolorowe pyszności były podarunkiem od Krośnieńskiej Księgarni Autorskiej. Bardzo się cieszymy i dziękujemy za ubogacenie przedszkolnego święta Kubusia Puchatka. Pod koniec zajęć dzieci z całego przedszkola zgromadziły się w jednej sali, by wspólnie obejrzeć bajkę o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Miło nam było spędzić dzień w tak wyjątkowym towarzystwie.