Przedszkole Motylek Kronso » „A teraz wszystkim babciom, dziadkom sto lat!”
„A teraz wszystkim babciom, dziadkom sto lat!”

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym, aby pokazać jak bardzo naszym przedszkolakom droga jest każda Babcia i każdy Dziadzio wszystkie grupy przygotowały dla nich wyjątkowe przedstawienia. 

W środę, 24.01 o godz. 15.00 swoje artystyczne zdolności zaprezentowały „Jeżyki” wraz z „Żabkami”. W ich przedstawieniu wzięły udział wszystkie miesiące roku, które przygotowały dla Gości serdeczne życzenia z okazji ich Święta. Nie brakowało również skocznych piosenek w wykonaniu wnucząt. Po odśpiewaniu „Sto lat” dzieci zaprosiły swoich Dziadków do wspólnej zabawy przy piosenkach: „Józik, Józik” oraz „Noga lewa, noga prawa”. W czwartek, 25.01 o godz. 15.00 swoje zdolności recytatorskie oraz muzyczne zaprezentowały swoim Dziadkom dzieci z grupy „Mróweczki”. Ich przedstawienie nosiło tytuł „Zimowa podróż do Babci i Dziadzia”. Najmłodsi udali się na spotkanie z przygodą, by wędrując drogami, polami, lasami dotrzeć w końcu do domku i złożyć swoim Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. W ich repertuarze nie brakowało wierszyków ani piosenek, które dzielnie zaprezentowali zebranym Gościom. Tego samego dnia o godz. 16.00 w przedstawieniu udział wzięły także „Biedronki”, które zaprezentowały swoje talenty w tańcach oraz piosenkach. Tym razem wiersze dla ukochanych Seniorów deklamowały wszystkie dni tygodnia tworząc przy tym piękny koncert życzeń. Po wspólnym odśpiewaniu „Sto lat” dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do wspólnych tańców w rytmie ulubionych melodii.

W piątek, 26.01 o godz. 15.30 swoje artystyczne zdolności zaprezentowały dzieci z grup „Motylki” i Pszczółki”. Przedstawienie nosiło tytuł: „Dwanaście życzeń dla Babci i Dziadka”. Na wstępie dziewczynki, przebrane za babcie w długich spódnicach i chustkach na głowie, a później chłopcy przebrani za dziadków zaprezentowali układ choreograficzny do muzyki. Następnie nasi Goście mogli wysłuchać życzeń składanych przez wszystkie miesiące w roku. Nie zabrakło również piosenek dla naszych babć i dziadków oraz wspólnego tańca. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły miłym Gościom upominki – wcześniej przygotowane breloczki oraz zaprosiły na wspólny poczęstunek.

W czwartek, 22.02 o godz. 15.30 dzieci z grupy „Żuczki” miały okazję zademonstrować Gościom swoje talenty aktorskie. Ich przedstawienie oparte było na wierszu J. Tuwima pt. „Rzepka”. W czasie występów zaproszeni Goście mieli okazję zobaczyć fantastyczną interpretację przygody z rzepką – warzywem na tyle upartym, że aby je wyciągnąć potrzeba było dziadka, babci, wnuczka, Mruczka, Kici, kurki, gąski, boćka, żabki oraz kawki. Przedstawienie bogate było nie tylko w wierszyki, ale również piosenki i tańce. Pod koniec każdego występu nasze przedszkolaki wręczyły Babciom i Dziadkom prezenty – własnoręcznie wykonane breloczki. Następnie odbył się słodki poczęstunek.

Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za pyszne ciasta. Dziękujemy również Babciom i Dziadkom za przybycie i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Was również za rok.