Przedszkole Motylek Kronso » Zabawy dla dzieci w domu
Zabawy dla dzieci w domu

Zabawy

  1. Gniotek

Materiały:

– włóczka, marker, dowolne materiały,

– balon,

– mąka,

– pusta butelka,

– lejek

Do pustej butelki wsyp mąkę. Nadmuchaj balon i nałóż na szyjkę butelki. Teraz wystarczy wsypać zawartość butelki do balona, zawiązać i gotowe. Teraz należy ozdobić gniotka doczepiając włosy z włóczki, narysować nos, oczy i buzię. Dobrym pomysłem będzie stworzenie całej rodziny gniotków, takiej jak wasza.

  • Żywy balon

Materiały:

– balon,

– soda oczyszczona,

– pusta butelka,

– ocet,

– łyżka

Do pustej butelki wlej ¼ wysokości octu. Daj dziecku do ręki łyżkę, potrzymaj balon i pozwól, żeby dziecko nasypało do balona dwie łyżki sody. Trzymając zawartość balonika, nałóż na szyjkę butelki, tak aby balon nie spadł. Dziecko niech wsypie zawartość balona do butelki  (podnieść balon).

Obserwacje:

Balon będzie rósł, ponieważ soda i ocet tworzą reakcję chemiczną wskutek czego powstaje dwutlenek węgla, który nadmuchuje balon.

  • Malowanie balonami

Materiały:

– balon,

– farby,

– talerzyki,

– kartki,

– woda

Do balonów nalać wody, tak aby stał się okrągły. Szczelnie zawiąż. Na talerzyki rozlej farby w kilku kolorach. Rozłóż kartki obok siebie tak, dziecko miało przestrzeń do malowania. Następnie dziecko macza balony w farbach i tworzy obraz na przygotowanych wcześniej kartkach

  • Piasek księżycowy

– 4 szklanki mąki pszennej

– 0,5 szklanki oleju

Składniki wymieszać ze sobą – i mamy gotowy piasek kinetyczny. Jeśli chcemy go urozmaicić – możemy piasek podzielić na kilka kulek – i do każdej dodać inny barwnik spożywczy.

Opracowała

Dominika Wnęk