Przedszkole Motylek Kronso » Wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej w Krośnie
Wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej w Krośnie

By lepiej poznać otaczającą nas przyrodę, nasze przedszkolaki wybrały się do Krośnieńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, znajdującego się przy budynku Lasów Państwowych na ulicy Bieszczadzkiej. W słoneczny poranek – 27 czerwca, udaliśmy się na spacer, którego celem był Ogród Botaniczny. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez pana leśnika, który opowiedział nam o tym miejscu i przedstawił jak wygląda na co dzień jego praca. Otrzymaliśmy również kartki, na których każdy miał możliwość przybicia sobie pamiątkowej pieczątki ze zwierzętami. Mogliśmy także ułożyć ogromne puzzle, przedstawiające las i mieszkające w nim zwierzęta. Dostaliśmy też stemple, które po odbiciu w piasku przedstawiały tropy różnych zwierząt, np. kaczki, lisa czy niedźwiedzia. Po części edukacyjnej przyszedł czas na posiłek. Każdy przedszkolak miał możliwość upiec sobie na ognisku kiełbaskę. Po obiedzie przyszedł czas na odpoczynek oraz zabawy swobodne na terenie cichego i uroczego Ogrodu Botanicznego. Szkoda, że czas mija tak szybko, bo chętnie zostalibyśmy tu dłużej, jednak trzeba było wyruszać już z powrotem do przedszkola. Mamy nadzieję, że uda nam się za niedługo tu wrócić i znów podziwiać piękno naszej krośnieńskiej przyrody.