Przedszkole Motylek Kronso » Tydzień ekologiczny w naszym przedszkolu
Tydzień ekologiczny w naszym przedszkolu

Każdy przedszkolak wie, jak ważne jest dbanie o środowisko, w którym się mieszka.
W związku z tym w naszej placówce od 12 do 15 czerwca obchodziliśmy Tydzień Ekologiczny, podczas którego poznawaliśmy nasze środowisko naturalne oraz zasady pokazujące jak o nie dbać. Zwieńczeniem naszych wspólnych zajęć o przyrodzie było wykonanie Stworka – Śmieciorka z przedmiotów, które podlegają recyklingowi. Wśród nich znalazły się pudełka kartonowe, plastikowe i szklane butelki, worki foliowe, nakrętki, rolki po ręcznikach papierowych i wiele, wiele innych. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy. Najpierw trzeba było wymyślić, co uda się wykonać z przyniesionych przez nie rzeczy, następnie wraz z pomocą nauczycieli spróbować połączyć wszystkie elementy w jedną całość, ozdobić je, a na końcu wymyślić ładną nazwę dla wspólnego Stworka. Każdy Śmieciorek, zarówno z naszego przedszkola, jak i z innych placówek wziął udział w konkursie ekologicznym. Oprócz prac grupowych dzieci miały możliwość zgłosić się ze stworkami wykonanymi indywidualnie. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 20 czerwca.

Jury nie miało łatwego zadania, ale po długich obradach zadecydowało, że równorzędne pierwsze miejsca zajęły: w kategorii wiekowej 5-8lat dzieci z grupy „Biedronki” wraz ze Stworkiem „Foto Pani”, a w kategorii wiekowej 3-4latki przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i ich Stworek „Ośmiorniczka Basia”. 

Indywidualnie w kategorii wiekowej 3-4latki I miejsce zajęła Iga z „Mróweczek”, która wykonała „Stworka Kobla” oraz w kategorii wiekowej 5-8lat Iza z „Jeżyków” i jej Stworek „Piękna Panna”. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy kreatywności i cieszymy się, że tak chętnie odpowiedziały na zaproszenie Przedszkola „Motylek” do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym „Stworek Śmieciorek”.