Przedszkole Motylek Kronso » I Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Stworek Śmieciorek”
I Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Stworek Śmieciorek”

22 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie I Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego „Stworek Śmieciorek”. Konkurs zorganizowało nasze przedszkole wraz z MPGK w Krośnie. Celem konkursu było wykonanie ekspresji plastycznej „Stworek – Śmieciorek”, czyli wykonanie stworka z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Naszych gości przywitała Pani Ziemia, wspólnie rozmawialiśmy o prawidłowym segregowaniu śmieci, w zabawach muzyczno – tanecznych oraz plastycznych korzystaliśmy wyłącznie z materiałów ekologicznych.

Udział w konkursie wzięły 4 przedszkola z Krosna. Oczywiście nasze obie placówki z ul. Korczyńskiej i ul. Grodzkiej, Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”, Przedszkole Miejskie nr 10 oraz SOSW. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych 3-4-latki i 5-7-latki. Stworki były bardzo pomysłowe, trudno było wybrać te najpiękniejsze. Do wykonania stworków użyto wielu materiałów recyklingowych, m.in.: kartonowych pudełek, opakowań po jogurtach, rolek z ręczników papierowych, szarego i kolorowego papieru, plastikowych butelek, worków na śmieci, korków i wielu innych. Wygrał w kategorii 3-4 latków stworek z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Śmieciorek”, a w kategorii 5-7latków stworek z Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina” – Śmieciojadek”. Wszystkie „Stworki Śmieciorki” dostały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody rzeczowe.

Mamy nadzieję, że nasz konkurs będzie inspiracją do tego, żeby na co dzień pamiętać o ochronie środowiska.