Przedszkole Motylek Kronso » Dzień Gier Planszowych
Dzień Gier Planszowych

Wspólna zabawa to wielki skarb dla każdego dziecka. Na co dzień możemy wspólnie korzystać z zabawek i wcielać się w różne role, by miło razem spędzać czas na swobodnych zabawach. Ale… może czasem warto spróbować czegoś innego? Powszechnie wiadomo, że gry planszowe to świetny pomysł na wspólne spędzanie wolnego czasu, dlatego w naszym przedszkolu mieliśmy okazję wspólnie pograć w takie gry. W środę 7.10 i w czwartek 8.10 każda grupa dzieci w przedszkolu przy ul. Grodzkiej mogła usiąść przy stoliku i wspólnie z kolegami oraz koleżankami pograć w gry planszowe, poukładać puzzle, układanki czy spróbować sił w popularnej grze memo.

Dzieci w przedszkolu przy ul. Korczyńskiej Dzień Gier Planszowych rozpoczęły od zapoznania się z podstawowymi elementami takich gier jak: plansza, pionki, kostka, opis gry oraz jej zasady. Przedszkolaki zastanawiały się jakie uczucia mogą towarzyszyć osobie, która wygra, i jak może okazać swoje zwycięstwo, a jakie uczucia osobie, która przegra – wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie ważne kto wygra, a kto przegra, dla nas liczy się dobra zabawa. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział m.in. w grze pt. „Jesień w parku”, w której rzucały kostką i odpowiadały na pytania dotyczące obecnej pory roku.

Dzieci ze starszej grupy z pomocą pani stworzyły własną grę pt.: „Grzybobranie”, w której same zamieniły się w pionki i przemieszczały się po planszy o tyle oczek, ile wypadło na kostce, utrwalając przy tym przeliczanie, porównywanie, dodawanie i odejmowanie. Podsumowując ten dzień dzieci zostały ogłoszone „Mistrzami Gier Planszowych” i  otrzymały pamiątkowe medale.

Radości z zabawy było bardzo wiele i mamy nadzieję, że za niedługo znów będziemy mieli okazję spędzić trochę czasu przy stolikach i nie tylko, grając w nasze ulubione gry.