Przedszkole Motylek Kronso » Blok czekoladowy
Blok czekoladowy

O tym, że przedszkolaki lubią słodycze, nie trzeba nikogo przekonywać, ale samodzielne ich wykonanie jest już wyzwaniem.

We wtorek (22.07) dzieci wraz z paniami przygotowywały ciasto bez pieczenia – blok czekoladowy. Najpierw wszyscy poznali po kolei poszczególne czynności, które trzeba będzie wykonać, aby powstało ciasto, zostały one namalowane na tablicy. Później p. Asia przygotowała na przedszkolnej kuchence masę, którą później trzeba było ostudzić. Dzieci zaś miały za zadanie połamać samodzielnie herbatniki i później dodawać je do masy. Następnie wszystko włożyliśmy do foremki i na noc zostało odłożone do zastygnięcia, choć ślinka nam ciekła już na sam widok tych pyszności. Ciasto zostało podane na drugie śniadanie następnego dnia i szybko zniknęło z talerzyków naszych przedszkolaków.