Przedszkole Motylek Kronso » Żuczki
Żuczki

Grupa Żuczki

 

Wychowawca grupy: mgr Barbara Buczek

Fizjoterapeuta: mgr Małgorzata Tomaszewska

Pedagog: mgr Gabriela Jakieła

Pomoc nauczyciela: mgr Kinga Styrkosz-Mielech

Grupa żuczki

 

Wierszyki naszej grupy:

Jan Brzechwa

„Żuk

Do biedronki przyszedł żuk,
W okieneczko puk-puk-puk.

Panieneczka widzi żuka:
„Czego pan tu u mnie szuka?”

Skoczył żuk jak polny konik,
Z galanterią zdjął melonik

I powiada: „Wstań, biedronko,
Wyjdź, biedronko, przyjdź na słonko.

Wezmę ciebie aż na łączkę
I poproszę o twą rączkę”

Oburzyła się biedronka:
„Niech pan tutaj się nie błąka,
Niech pan zmiata i nie lata,
I zostawi lepiej mnie,
Bo ja jestem piegowata,
A pan – nie!”

Powiedziała, co wiedziała,
I czym prędzej odleciała,

Poleciała, a wieczorem
Ślub już brała – z muchomorem,

Bo od środka aż po brzegi
Miał wspaniałe, wielkie piegi.

Stąd nauka
Jest dla żuka:
Żuk na żonę żuka szuka.

„Żaba i żuk”

Duża żaba nad kałużą 
napotkała żuka.
Żuk na nóżki buty włożył
 
i butkami puka.
Żółte butki, żółty szalik
i żółty kapelusz.
Pyta żaba: „Dokąd bieżysz,
mój ty przyjacielu?”
„Idę żabko na przyjęcie
do pana bociana.
Będzie żuraw, żółw i jeżyk.
Chodź i ty kochana.

 

 

Temat tygodnia

Nadchodzą wakacje

Tematy dnia

1) „W letnim kadrze” – sesja zdjęciowa na zakończenie roku

2) „Bezpiecznie w wakacje” – rozmowa kierowana po wysłuchaniu opowiadania

3) „Ręcznik na plażę” – aktywność matematyczna

4) „Logorytmika” – zajęcia logopedyczne

5) „Wieloryb czy rybka” – zabawa naśladowcza

 

Wierszyki i piosenki realizowane obecnie 

„Lato, lato – czeka na nas”

Lato, lato czeka na nas

lato, lato budzi się.

Budujemy zamki z piasku

potem hop burzymy je.

Lato, lato czeka na nas

lato, lato macha tu.

Słońce świeci nad głowami

pora ruszać w drogę, ruszać już.

Lato, lato czeka na nas

lato, lato krzyczy hej!

My tak ładnie się witamy

dziś ruszamy w letni rejs.

Lato, lato czeka na nas

podskakuje, woda chlupie

pod palcami każdy z nas nurkuje!

Lato, lato czeka na nas

Lato, lato – kręci się akrobacje

my lecimy na wakacje

Samolotem hen, hen, hen!

Wiersze realizowane obecnie:

„Lato”

Lato wesołe, lato gorące.

Lato kolorowe, kwiatami pachnące.

Morze, jeziora i lasy też,

wybieraj to, co chcesz.

Tam muszelki, a tu ryby,

tam żaglówki, a tu grzyby.

A gdy zechcesz, poznasz też lato owocowe:

truskawkowe i wiśniowe, malinowo-poziomkowe.

Ulubione wierszyki naszej grupy:

Jeże

Po parku, po parku,

spacerują jeże.

Jeden jeż, drugi jeż,

tupta, tupta mały zwierz,

jeden jeż, drugi jeż

tupta, tupta mały zwierz.

Po lesie, po lesie

spacerują jeże.

Jeden jeż, drugi jeż,

tupta, tupta mały zwierz,

jeden jeż, drugi jeż,

tupta, tupta mały zwierz.

Zmęczyły się jeże po długim spacerze,

tupnęły, A! (ziewnęły) … zasnęły!

 

Ulubione  piosenki naszej grupy:

Pociąg

Długi pociąg z wagonami

już na stacji czeka.

„Wsiadać!” – woła pan konduktor.

„Niechaj nikt nie zwleka”.

„Zaraz odjazd, drogie dzieci” –

mówi nasza pani.

„Prędko, prędko do wagonu

wsiądźmy z bagażami”.

Nagle drzwi się zamykają.

 

Pociąg rusza w drogę,

a w pociągu przedszkolaki

jadą po przygodę.

Nasze plany na najbliższy czas:

22.06 (poniedziałek) – „W letnim kadrze” – sesja zdjęciowa na zakończenie roku

Informacje dla rodziców:

Prosimy o przyniesienie chusteczek suchych i nawilżanych na miesiąc czerwiec.