Grupa Żuczki
Wychowawca grupy: mgr Barbara Buczek
Fizjoterapeuta: mgr Małgorzata Tomaszewska
Pedagog: mgr Gabriela Jakieła
Pomoc nauczyciela: mgr Kinga Styrkosz-Mielech
Wierszyki naszej grupy:
Jan Brzechwa
„Żuk„
Do biedronki przyszedł żuk,
W okieneczko puk-puk-puk.
Panieneczka widzi żuka:
„Czego pan tu u mnie szuka?”
Skoczył żuk jak polny konik,
Z galanterią zdjął melonik
I powiada: „Wstań, biedronko,
Wyjdź, biedronko, przyjdź na słonko.
Wezmę ciebie aż na łączkę
I poproszę o twą rączkę”
Oburzyła się biedronka:
„Niech pan tutaj się nie błąka,
Niech pan zmiata i nie lata,
I zostawi lepiej mnie,
Bo ja jestem piegowata,
A pan – nie!”
Powiedziała, co wiedziała,
I czym prędzej odleciała,
Poleciała, a wieczorem
Ślub już brała – z muchomorem,
Bo od środka aż po brzegi
Miał wspaniałe, wielkie piegi.
Stąd nauka
Jest dla żuka:
Żuk na żonę żuka szuka.
„Żaba i żuk”
Duża żaba nad kałużą
napotkała żuka.
Żuk na nóżki buty włożył
i butkami puka.
Żółte butki, żółty szalik
i żółty kapelusz.
Pyta żaba: „Dokąd bieżysz,
mój ty przyjacielu?”
„Idę żabko na przyjęcie
do pana bociana.
Będzie żuraw, żółw i jeżyk.
Chodź i ty kochana.
Temat tygodnia
Nadchodzą wakacje
Tematy dnia
1) „W letnim kadrze” – sesja zdjęciowa na zakończenie roku
2) „Bezpiecznie w wakacje” – rozmowa kierowana po wysłuchaniu opowiadania
3) „Ręcznik na plażę” – aktywność matematyczna
4) „Logorytmika” – zajęcia logopedyczne
5) „Wieloryb czy rybka” – zabawa naśladowcza
Wierszyki i piosenki realizowane obecnie
„Lato, lato – czeka na nas”
Lato, lato czeka na nas
lato, lato budzi się.
Budujemy zamki z piasku
potem hop burzymy je.
Lato, lato czeka na nas
lato, lato macha tu.
Słońce świeci nad głowami
pora ruszać w drogę, ruszać już.
Lato, lato czeka na nas
lato, lato krzyczy hej!
My tak ładnie się witamy
dziś ruszamy w letni rejs.
Lato, lato czeka na nas
podskakuje, woda chlupie
pod palcami każdy z nas nurkuje!
Lato, lato czeka na nas
Lato, lato – kręci się akrobacje
my lecimy na wakacje
Samolotem hen, hen, hen!
Wiersze realizowane obecnie:
„Lato”
Lato wesołe, lato gorące.
Lato kolorowe, kwiatami pachnące.
Morze, jeziora i lasy też,
wybieraj to, co chcesz.
Tam muszelki, a tu ryby,
tam żaglówki, a tu grzyby.
A gdy zechcesz, poznasz też lato owocowe:
truskawkowe i wiśniowe, malinowo-poziomkowe.
Ulubione wierszyki naszej grupy:
„Jeże”
Po parku, po parku,
spacerują jeże.
Jeden jeż, drugi jeż,
tupta, tupta mały zwierz,
jeden jeż, drugi jeż
tupta, tupta mały zwierz.
Po lesie, po lesie
spacerują jeże.
Jeden jeż, drugi jeż,
tupta, tupta mały zwierz,
jeden jeż, drugi jeż,
tupta, tupta mały zwierz.
Zmęczyły się jeże po długim spacerze,
tupnęły, A! (ziewnęły) … zasnęły!
Ulubione piosenki naszej grupy:
„Pociąg”
Długi pociąg z wagonami
już na stacji czeka.
„Wsiadać!” – woła pan konduktor.
„Niechaj nikt nie zwleka”.
„Zaraz odjazd, drogie dzieci” –
mówi nasza pani.
„Prędko, prędko do wagonu
wsiądźmy z bagażami”.
Nagle drzwi się zamykają.
Pociąg rusza w drogę,
a w pociągu przedszkolaki
jadą po przygodę.
Nasze plany na najbliższy czas:
22.06 (poniedziałek) – „W letnim kadrze” – sesja zdjęciowa na zakończenie roku
Informacje dla rodziców:
Prosimy o przyniesienie chusteczek suchych i nawilżanych na miesiąc czerwiec.

